Małopolska Sieć Szerokopasmowa przedstawia swe plany

Małopolska Sieć Szerokopasmowa przedstawia swe plany

W ciągu kilku dni Małopolska Sieć Szerokopasmowa zaprezentowała swe plany na dwóch konferencjach w Krakowie, na których obecni byli także przedstawiciele władz województwa. Tomasz Szczypiński, prezes spółki MSS przedstawił m.in. stan realizacji sieci szerokopasmowej w Małopolsce oraz ofertę i zasady współpracy z operatorami „ostatniej mili”.


W ramach projektu współfinansowanego ze środków MRPO kosztem niemal 200 mln zł powstanie sieć szkieletowo-dystrybucyjna o długości około 3 tys. km, mająca blisko 250 węzłów telekomunikacyjnych. Do sieci będą się mogli podłączać na równych dla wszystkich warunkach przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy z kolei będą dostarczać usługi szerokopasmowe bezpośrednio odbiorcom końcowym.

W efekcie po 2015 roku z dostępu do szybkiego Internetu będzie mogło korzystać ponad 90 proc. mieszkańców Małopolski oraz wszyscy przedsiębiorcy i instytucje publiczne w regionie.

Magdalena Łasak-Strutyńska z Departamentu Polityki Regionalnej UMWM, odnosząc się do nowej perspektywy finansowej 2014-2020 określiła, jakie projekty informatyczne będzie można zrealizować w związku z nowym programem operacyjnym dla Małopolski.

Źródło: MSS