Przejdź do treści

Infratel operatorem infrastruktury w ŁRST

Data: 2012-06-20 07:30:00
Infratel operatorem infrastruktury w ŁRST

Firma Infratel została nowym Operatorem Infrastruktury na obszarze pilotażu Łodzkiej Regionalej Sieci Szerokopasmowej. Infratel zmieni w tej roli firmę Tele B, która według zarządu woj. łódzkiego nie wywiązywała się dobrze z obowiązków.

Dokumenty związane z przekazaniem infrastruktury telekomunikacyjnej na obszarze pilotażu Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej Infratelowi zostłay podpisane w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. Przedstawiciele przedsiębiorstwa Infratel.  Kilka dni wcześniej strony podpisały umowę, za sprawą której stali się Operatorami Infrastruktury na obszarze pilotażu.


Właścicielem infrastruktury jest Województwo a obsługującym jako Operator Infrastruktury zostało wybrane konsorcjum firm:

- Infratel Operator Infrastruktury Sp. z o.o. - jako lider konsorcjum,

- Krak-Man Operator Krakowskiej Sieci Szerokopasmowej - jako członek konsorcjum.

Zadania Infratela będą obejmować: zarządzanie, konserwację i utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej oraz świadczenie z jej wykorzystaniem usług hurtowych na rzecz przedsiębiorców telekomunikacyjnych działających lub mogących działać na obszarze projektu pilotażowego. W zamian za to może czerpać przychody od operatorów świadczących usługi dostępowe (tzw. „ostatniej mili”). Jednocześnie operator infrastruktury jest zobowiązany do terminowej zapłaty na rzecz województwa łódzkiego czynszu dzierżawnego.


Budowa  ŁRST rozpczęła się od  projektu pilotażowego, który objął  pięć gmin: Zgierz, Wartkowice, Dalików, Łęczyca oraz Parzęczew. Pilotaż różnił się od docelowej sieci tym, że internet jest tam dostarczany drogą radiową, a nie poprzez łącza światłowodowe. W zeszłym roku do zarządzania tą siecią  wyłoniono operatora infrastruktury, którym została spółka Tele B. Teraz zadanie to przypadło Infratelowi. 

 
Źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

łódzkie, ŁRST, sieci regionalne, operatorzy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie