Przejdź do treści

FTTH Orange w Katowicach obejmie 22 tys. gospodarstw domowych

Data: 2015-07-09 09:10:00
FTTH Orange w Katowicach obejmie 22 tys. gospodarstw domowych

Orange kładzie w Katowicach światłowody i będzie ofertować usługi o prędkości 300 Mb/s. To wystarczy, by ściągnąć dwugigabajtową grę ze sklepu internetowego w ciągu niewiele ponad 10 minut - informuje Dziennik Zachodni. 

W Katowicach  szybki internet światłowodowy jest dostępny dla mieszkańców dzielnic:  Koszutka, Giszowiec, Osiedle Witosa i Osiedle Tysiąclecia. Do końca roku zasięg ultraszybkiego internetu obejmie ponad 22 tys. gospodarstw domowych  w mieście.

Światłowód Orange doprowadzony bezpośrednio do domu czy mieszkania klienta zapewnia całej rodzinie komfortowe korzystanie z bardzo szybkiego internetu i multimedialnej rozrywki.

Światłowodowa sieć Orange powstaje nie tylko na nowych osiedlach, ulicach czy  budynkach, projekt zakłada także modernizację już istniejącej sieci. Obecnie  inwestycje są prowadzone  w 8 miastach, oprócz Katowic także w  Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi i Szczecinie. Dzięki tegorocznym inwestycjom, na które Orange planuje przeznaczyć do 450 mln złotych, w zasięgu znajdzie się nawet 650 tys. mieszkań i domów.  

Źródło: Dziennik Zachodni

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

inwesttycje, Orange, FTTH

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie