Przejdź do treści

Częstochowa szuka wykonawcy sieci światłowodowej

Data: 2012-10-31 10:43:00
Częstochowa szuka wykonawcy sieci światłowodowej

Urząd Miasta w Częstochowie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie infrastruktury światłowodowej w ramach projektu "Budowa sieci szerokopasmowej CzestNet w Częstochowie".

Projekt będzie realizowany w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, (czyli w formie jednego zamówienia publicznego zostanie najpierw opracowana dokumentacja techniczno-budowlana, a następnie wybrany Wykonawca przystąpi do robót instalacyjno-budowlanych).

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. budowa szerokopasmowej miejskiej sieci teleinformatycznej w technologii światłowodowej wzdłuż istniejących dróg publicznych na terenie miasta Częstochowy o długości ok. 45,5 km. Budowa 57 węzłów dystrybucyjnych w obiektach publicznych wraz z ich podłączeniem. Połączenie nowobudowanej sieci z planowaną dzierżawą istniejącej podwieszonej sieci światłowodowej o długości ok. 9,9 km.

Sieć ma powstać do 15 listopda 2013 roku.

Projekt pn. Budowa sieci szerokopasmowej CzestNet w Częstochowie współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Szacowany koszt całkowity projektu 4 753 000 zł , z czego dofinansowanie z RPO WŚL - 4 040 050 zł.

Zainteresowani mogą składać oferty do 19 listopada 2013 roku.

Źródło: Urząd Miasta Częstochowa

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Uwaga przesłana do rekacji dotycząca tej wiadmości: Termin wykonania absurdalny, jeśli nawet nie będzie wymagane pozwolenie na budowę, tylko zgłoszenie. W 1 rok zaprojektować 45,5 km i wykonać to. Ktoś się kompromituje określając taki termin realizacji. Proponuję wykonawcom wprost o zadanie pytania czy na znaczną część istnieją gotowe projekty, albo przynajmniej aktualne mapy do celów projektowych.

2, 0, Zgłoś naruszenie regulaminu,
,

przeczytaj_tresc_ponownie