Przejdź do treści

Anna Streżyńska będzie nadzorować budowę Internetu dla Mazowsza

Data: 2015-03-27 01:55:00
Anna Streżyńska będzie nadzorować budowę Internetu dla Mazowsza

Anna Streżyńska, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie zarządzać budową sieci regionalnej w województwie mazowieckim. Projekt Internet dla Mazowsza realizuje konsorcjum, którego liderem jest KT Corporation, a w jego skład wchodzą: Daewoo International Corporation, Asseco Poland, Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych, BIATEL Telekomunikacja, BIATEL BIT, KBTO. I właśnie to konsorcjum zdecydowało się powierzyć zrządzanie projektem Annie Streżyńskiej.

Nową funkcję Anna Streżyńska, będzie dzielić ze stanowiskiem prezesa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Budowa WSS została zakończona, ale projekt nie został jeszcze do końca rozliczony

Internet dla Mazowsza to największy projekt tego typu w Polsce. Jego efektem ma być wybudowanie sieci światłowodowej o długości 3680 km, co ma kosztować ponad 458 mln zł. Mazowiecki projekt różni się od tego, co planują inne województwa, m.in. tym, że oprócz typowego szkieletu wybudowane zostaną sieci NGA z dostępem do budynków w 33 miejscowościach. Według Anny Streżyńśkiej to obecnie najtrudniejsza część projektu.

Jednak Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego podczas konferncji Sieic Szerokopasmowe przekonywał, że projekt zostanie zrealizowany w terminie. Z zgodnie z planem sieć ma powstać do października 2015 roku.

Źródło: własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

IDM, Internet dla Mazowsza, Anna Streżyńska, sieci regionalne, zarządzanie, KT Corporation

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie