Przejdź do treści

Wnioski w konkursie 1.1 POPC na budowę sieci można już składać

Data: 2016-11-02 02:08:00
Wnioski w konkursie 1.1 POPC na budowę sieci można już składać

Od 31 października zainteresowani składać w Centrum Projektów Polska Cyfrowa wnioski o dotacje z programu 1.1 POPC na wspracie budowy sieci dostępowych. To druga edycja tego konkursu. 

Głównym celem wsparcia jest budowa dostępu do szybkiego internetu dla gospodarstw domowych połączona z uzupełnianiem braków w zakresie szerokopasmowego dostępu do internetu dla placówek oświatowych. Wsparcie finansowe udzielane będzie w podziale na 79 obszarów konkursowych opartych przede wszystkim na statystycznym podziale kraju na jednostki NUTS3 (podregiony).

Wnioskodawcy będą składać wnioski o dofinansowanie na poszczególne obszary i dla każdego obszaru do realizacji wybrany zostanie jeden najlepszy projekt.
Przedsiębiorcy realizujący zwycięskie przedsięwzięcia zobowiązani będą do zapewnienia dostępu do szerokopasmowego internetu o przepustowości co najmniej 30 Mb/s dla minimalnej liczby gospodarstw domowych na danym obszarze, które takiego dostępu nie posiadają oraz nie są ujęte do realizacji w planach inwestycyjnych zgłaszanych przez przedsiębiorców do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Ponadto, obligatoryjne będzie podłączenie na danym obszarze konkursowym wszystkich wskazanych szkół i placówek oświatowych do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.
Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 31 października do 9 stycznia 2017 r. Można je składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej CPPC.

Źródło: Rzeczpospolita 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

dotacje, konkurs, POPC, CPPC

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie