Przejdź do treści

Aktualności

Rząd przygotowuje program Od papierowej do cyfrowej Polski

Rząd przygotowuje program "Od papierowej do cyfrowej Polski"

Nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Ich wykorzystanie w sektorze publicznym i obrocie gospodarczym jest papierkiem lakmusowym poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego państw. Ministerstwa Rozwoju, Cyfryzacji oraz Zdrowia przygotowują program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, który wyznaczy kierunki rozwoju e-państwa i cyfryzacji gospodarki. Wpisuje się on w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który zakłada, że nowoczesna e-administracja jest koniecznym elementem sprawnego państwa, czyli podstawy zrównoważonego rozwoju.

czytaj: Rząd przygotowuje program "Od papierowej do cyfrowej Polski"

Lubelskie na portalu mapowym

Lubelskie na portalu mapowym

Samorząd Województwa Lubelskiego uruchomił Regionalną Infrastrukturę Informacji Przestrzennej, która zapewnia powszechny dostęp do danych przestrzennych. Teraz każdy mieszkaniec, który ma dostęp do Internetu, może swobodnie wyszukiwać i przeglądać informacje o działkach, przebiegu dróg czy też lokalizacji inwestycji.

czytaj: Lubelskie na portalu mapowym

Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że konsultacje społeczne obszarów białych NGA potrwają dłużej, tj. do 21 czerwca br.

czytaj: Dłuższe konsultacje społeczne obszarów białych NGA

Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

W latach 2011–2015 ilość przesyłanych danych wzrosła o 660 proc. To wymaga stałych inwestycji w Internet szerokopasmowy. Dzięki środkom unijnym i inwestycjom prywatnych inwestorów na koniec 2015 roku w całym kraju było 440 tys. km, co stanowi wzrost o 65 proc. względem 2013 roku. Dalsze inwestycje są konieczne, bo zapotrzebowanie na transmisję danych będzie rosło jeszcze szybciej. – Szerokopasmowy internet to miejsca pracy, oszczędność czasu i innowacyjność – podkreśla Mgdalena Gaj,  prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

czytaj: Prezes UKE o rozwoju sieci szerokopasmowych w Polsce

 Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wykonał kontrolę infrastruktury telekomunikacyjnej Małopolskie Sieci Szerokopasmowej, która wypadła pozytywnie – poinformował Hyperion.

czytaj: Pomiary światłowodowe w MSS wykonane

Transmisja online konferencji Inwestycje  recepta na sukces

Transmisja online konferencji „Inwestycje – recepta na sukces”

Wszyskich tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego „Inwestycje – recepta na sukces” organizowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej organizatorzy zapraszają do śledzenia jej  na żywo w Internecie.

czytaj: Transmisja online konferencji „Inwestycje – recepta na sukces”

Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło nowy harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowymdla Programu Polska Cyfrowa na 2016 rok. Wynika z niego, że drugi konkurs 1.1 POPC "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do  szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" zzostanie ogłoszony we wrześniiu tego roku.

czytaj: Drugi konkurs POPC na budowę sieci ma być ogłoszony we wrześniu

blueximages / Photogenica

Na jakie rozwiązania ICT sektor publiczny wydaje fundusze unijne?

Firma EMC sprawdziła, na jakie cele polska administracja przeznacza pieniądze z funduszy unijnych wydawane w projektach teleinformatycznych. Wyniki uzyskane w ankiecie jednoznacznie stwierdzają, że większość tych instytucji wykorzystuje środki przekazywane przez Unię Europejską lub się o nie stara.

czytaj: Na jakie rozwiązania ICT sektor publiczny wydaje fundusze unijne?

Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

Na warszawskim Urysnowie ruszył  punkt Wi- Fi na skrzyżowaniu al. KEN i ul. I. Gandhi w ramach zwycięskiego projektu budżetu partycypacyjnego 2016 Serce Ursynowa KEN- WiFi.

czytaj: Ruszył miejski hotspot w sercu Ursynowa

 James Thew / Photogenica

Facebook i Microsoft położą podmorski światłowód z USA do Europy

Facebook i Microsoft ogłosiły, że wspólnie sfinansują budowę podmorskiego światłowodowego kabla telekomunikacyjnego łączącego USA z Europą. Projekt budowy światłowodu biegnącego po dnie Oceanu Atlantyckiego ochrzczono nazwą Marea. Koszt inwestycji nie jest znany.

czytaj: Facebook i Microsoft położą podmorski światłowód z USA do Europy

przeczytaj_tresc_ponownie