Przejdź do treści

Orange podpisał z władzami Kielc umowę w sprawie światłowodów

Data: 2016-10-10 03:43:00
Orange podpisał z władzami Kielc umowę w sprawie światłowodów

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podpisał  porozumienie z Orange Polska w związku ze współpracą w ramach rozwoju sieci światłowodowej.

Realizacja inwestycji polega przede wszystkim na rozbudowie sieci światłowodów. Mieszkańcy, którzy zechcą się do nich podłączyć będą mogli liczyć na szybki Internet, osiągający od 100 do nawet 300 MB/s.

Przedsięwzięcie ma na celu głównie likwidację tak zwanych "białych plam" czyli miejsc bez dostępu do tej usługi.  W Kielcach osób bez stałego łącza jest około 10 tysięcy. Koszt inwestycji - 24 miliony złotych w całości ponosi firma.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu trzyletniego cyklu – w 2016, 2017 i 2018. Dostęp do Internetu jest już na osiedlu Stok. Kolejne będą Ślichowice, Barwinek, Czarnów, KSM i Uroczysko.

Plan rozbudowy infrastruktury światłowodowej nie jest zamknięty. Zainteresowani dostępem do stałego łącza mogą zgłosić się do jednego z siedmiu salonów firmy.

Do tej pory Orange program rozwoju sieci światłowodowej  zrealizowała w 26 miastach w Polsce. W przyszłości planuje zainwestować jeszcze w 33. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Źródło: Urząd Miasta Kielce

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wojciech Lubawski, umowa, światłowody, FTTH, inwestycje, Orange, Kilece

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie