Przejdź do treści

Orange chce mieć w zasięgu FTTH 60 proc. Rzeszowa

Data: 2016-10-26 02:33:00
Orange chce mieć w zasięgu FTTH 60 proc. Rzeszowa

Orange Polska podpisał z Urzędem Miasta w Rzeszowie porozumienie w sprawie inwestycji FTTH. Operator zapowiada, że w stolicy Podkarpacia zainwestuje około 20 mln zł.

 Orange już wcześniej rozpoczął budowę sieci  w Rzeszowie i jeszcze do końca tego roku 22 tys. gospodarstw domowych w mieście będzie w zasięgu rozbudowanej sieci FTTH operatora, m.in.  mieszkańcy osiedli: Nowe Miasto, Cegielniana, Kmity, Krakowska Południe, Dąbrowskiego i Piastów.

Do 2018 roku telekom planuje objąć siecią światłowodową nawet 60 proc. rzeszowskich gospodarstw domowych.

– Chcemy pomóc w tym zadaniu firmie Orange, po to, aby nasi mieszkańcy mieli dostęp do najnowocześniejszej technologii informatycznych – mówił Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, który w imieniu miasta podpisał porozumienie z Orange. Jak wyjaśniał zadaniem miasta będzie stworzenie odpowiednich warunków do realizacji zadania Orange. Ratusz zobowiązał się, że będzie dbał o współpracę z inwestorami, ma szeroko informować o nowej, atrakcyjnej i korzystnej usłudze poprzez rozmowy z właścicielami i zarządcami nieruchomości. Miejscy urzędnicy mają też pomagać Orange w szybkim załatwianiu spraw formalno-prawnych, m.in. odpowiednich zezwoleń.

Zródło: UM Rzeszów, Orange

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Orange, porozumienie, Podkarpacie, podkarpackie, inwestycje, FTTH, Rzeszów

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie