Przejdź do treści

Lubelskie wypowiada umowę operowania siecią regionalną Glenbrookowi

Data: 2016-11-07 02:53:00
Lubelskie wypowiada umowę operowania siecią regionalną Glenbrookowi

Na początku listopada Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego wypowiedział umowę operatorowi infrastruktury regionalnej sieci w województwie lubelskim, spółce Glenbrook Investments.

– Nie jest tak, że w związku z tym operator od razu przestaje świadczyć usługi. Mamy maksymalnie pół roku na przejęcie od niego infrastruktury. Najważniejsze obecnie, aby klienci, którzy kupili usługi, nie odczuli zmiany – mówi Arkadiusz Gałązka, kierownik Oddziału Rozwoju Wojewódzkiej Regionalnej Sieci Szerokopasmowej z Departamentu Cyfryzacji w Urzędzie Marszałkowskim.

Zgodnie z umową na operowanie siecią, operator infrastruktury zobowiązany był mi.n. do zarządzania, eksploatacji, utrzymania i świadczenia usług hurtowych na rzecz operatorów sieci dostępowych z wykorzystaniem regionalnej sieci szerokopasmowej, będącej własnością partnera województwa lubelskiego. Glenbrook miał też uiszczać czynsz na rzecz województwa – rocznie 1,3 mln zł plus 0,25 proc. przychodu spółki. Województwo ze swej strony zobowiązało się pokrywać opłaty związane z umieszczeniem urządzeń w pasach drogowych, a operator pokrywać będzie podatek od nieruchomości.

Właścicielem Glenbrook Inestements jesł spółka Łączpoł.  Począkowo udziały w niej miał też Alcatel-Lucent (obecnie Nokia), ale po kilku miesiącach wycofał się ze spółki.

Glenbrook Inestements zarządza też siecią regionalną w woj. świętokrzyskim. 

Źródło; własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

lubelskie, Glenbrook Investments, sieci regionalne, operator infrastruktury, wypowiedzenie umowy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie