Przejdź do treści

Koniec ze zgłoszeniami uwag do listy obszarów interwencji w 2. konkursie 1.1 POPC

Data: 2016-12-06 02:17:00
Koniec ze zgłoszeniami uwag do listy obszarów interwencji w 2. konkursie 1.1 POPC

Ministerstwo CyfryzacjiCentrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformowały, że zakończono przyjmowanie uwag do listy obszarów i punktów adresowych objętych inwestycjami wspieranymi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach drugiego konkursu ma dofinansowanie budowy sieci, w którym pula środków do dofinansowania to  3,2 mld zł.

Po ogłoszeniu listy obszarów konkursowych w drugim konkursie na dofinansowanie projektów budowy sieci szerokopasmowych w ramach I osi priorytetowej PO PC, do Ministerstwa Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęł szereg zgłoszeń z zastrzeżeniami do punktów adresowych, znajdujących się w ogłoszonych obszarach.

Takie zgłoszenia zaczęły się pojawiać po opublikowaniu w dniu 16 września listy obszarów białych NGA, a konieczność ich zweryfikowania i uwzględnienia na liście spowodowała przesunięcie publikacji obszarów konkursowych o 2 tygodnie w stosunku do terminu ogłoszenia konkursu (30 września). Pomimo uwzględnienia zgłoszeń dotyczących ponad 80 tys. punktów adresowych, które zostały usunięte z list obszarów konkursowych, po ich publikacji MC, UKE i CPPC nadal otrzymywały zgłoszenia przedsiębiorców, których suma do dzisiejszego dnia opiewa na około 34 tys. punktów adresowych.

W związku z upływem ponad miesiąca od publikacji obszarów, oraz w związku z koniecznością przeprowadzenia procesu weryfikacji otrzymanych zgłoszeń i dokonania aktualizacji obszarów, Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że nie będzie rozpatrywało dalszych zgłoszeń.

Źródło Ministerstwo Cyfryzacji

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

POPC, konkurs, obszary inwestycyjne, uwagi, CPPC, UKE, ministerstwo cyfryzacji

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie