Przejdź do treści

78 wniosków w konkursie PARP na budowę sieci w Polsce Wschodniej

Data: 2014-03-27 13:43:00
78 wniosków w konkursie PARP na budowę sieci w Polsce Wschodniej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że w ramach naboru wniosków o dofinansowanie prowadzonego w trybie konkursowym do Działania II.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 na budowę sieci dostępowej „ostatniej mili, który zakończył  25 marca 2014 r. o złożonych zostało 78 wniosków o dofinansowanie.

Sumę dofinansowania o jaką ubiegają się w sumie wnioskodawcy sięga 232  mln zł, w tym 198 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (330 proc. alokacji przewidzianej na udzielanie wsparcia).

Projekty objęte dofinansowaniem będą mogły być realizowane przez okres nie dłuższy niż 18  miesięcy i nie mogą zakończyć się później niż 31.10.2015 r. Jednym z założeń konkursu jest by projekty ubiegające się o dofinansowanie były w jak największym stopniu  powiązane ze szkieletową siecią szerokopasmową budowaną w ramach projektów SSPW poprzez przyłączenia do węzłów tych sieci, a co za tym idzie, przyczyniały się do zwiększania penetracji usług dostępu do Internetu na obszarach, na których rynek nie działa prawidłowo.

Źródło: PARP

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sieci dostępowe, sieci ostatniej, konkurs, Polska Wschodnia, PARP

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie