Przejdź do treści

8.4 POIG

8.4 POIG: Mniej białych plam wokół Dobrego Miasta

8.4 POIG: Mniej białych plam wokół Dobrego Miasta

Firma Tonetic zakończyła realizowany w ramach działania 8.4 POIG projekt budowy sieci ostatniej mili w województwie warmińsko- mazurskim. Zakładał on dołączenie do Internetu 200 gospodarstw domowych w kilku gminach wokół Dobrego Miasta, gdzie działa operator. Szef Tonetica - choć twierdzi, że inwestycja kosztowała go sporo nerwów - rozważa start w kolejnym konkursie 8.4 POIG.

 

czytaj: 8.4 POIG: Mniej białych plam wokół Dobrego Miasta

187 projektów w ostatnim konkursie 8.4 POIG

187 projektów w ostatnim konkursie 8.4 POIG

30 grudnia 2011 roku zakończył się kolejny nabór wniosków do Działania 8.4 POIG. Tak jak i w poprzednich naborach operatorzy wykazali duże zainteresowanie możliwością uzyskania dofinansowania do inwestycji w budowę nowoczesnych sieci szerokopasmowych tzw. „ostatniej mili”.

czytaj: 187 projektów w ostatnim konkursie 8.4 POIG

8.4 POIG: W gminach Stęszew i Komorniki łatwiej o Internet

8.4 POIG: W gminach Stęszew i Komorniki łatwiej o Internet

Działający w Wielkopolsce operator NetonSky.pl zrealizował projekt, dzięki któremu mieszkańcy gmin Komorniki i Stęszew mają radiowy dostęp do Internetu. Warta 600 tys. zł inwestycja w połowie została sfinansowana pieniędzmi z Działania 8.4 „Ostatnia mila” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.  Właściciel  firmy nie jest jednak zadowolony z efektów finansowych przedsięwzięcia. Dlatego rezygnuje z dotacji do drugiego zatwierdzonego  już projektu.  Firma będzie się ubiegać się o dofinansowanie w kolejnym konkursie, ale tym razem postawi na światłowody.

czytaj: 8.4 POIG: W gminach Stęszew i Komorniki łatwiej o Internet

Sieć San-Net rozszerza zasięg dzięki 8.4 POIG

Sieć San-Net rozszerza zasięg dzięki 8.4 POIG

Opóźnienia w wypłacie pieniędzy przy realizacji projektu rozbudowy radiowej sieci internetowej realizowanej w ramach działania 8.4 POIG nie zniechęciły Damiana Zarzyckiego Jego firma Interdam zakończyła inwestycję, dzięki której siedemdziesięciu mieszkańców w powiatach niżańskim i leżajskim uzyskało dostęp do Internetu, a on myśli o złożeniu wniosku o dofinansowanie w obecnie trwającym konkursie 8.4 POIG. 

czytaj: Sieć San-Net rozszerza zasięg dzięki 8.4 POIG

przeczytaj_tresc_ponownie