Przejdź do treści

Sto rodzin bierze udział w 8.3 POIG w Suchym Lesie

Data: 2012-02-03 07:29:00

Sto rodzin z terenu gminy Suchy Las w woj. wielkopolskim na pięć lat bezpłatnie otrzymało sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz dostęp do Internetu.

 


To dzięki środkom unijnym pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.  Projekt pn. „Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym na terenie Gminy Suchy Las” jest realizowany przez 10 osobowy Zespół Projektowy powołany przez Wójta Suchego Lasu.

 


Notebooki wyposażone są w system operacyjny Windows, mają także podstawowy pakiet startowy Office. Przez okres pięciu lat będą one serwisowane przez GCI. W najbliższym czasie rodziny, które zostały zakwalifikowane do projektu otrzymają także bezpłatny dostęp do Internetu. Poza tym beneficjenci projektu wezmą udział w szkoleniach z podstawowej obsługi komputera.

 


Dzięki pozyskanym środkom unijnym, Gmina oprócz notebooków zakupiła także 10 komputerów stacjonarnych. Pięć z nich zostało przekazanych do Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchym Lesie, a konkretnie do Domu Osiedlowego w Biedrusku, dwa do Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, oraz 3 do Biblioteki Publicznej w Chludowie.
Cały projekt Gminy Suchy Las opiewał na kwotę 1,3 mln  zł, 85% tej kwoty tj. 1, 105 mln zł  pochodzi ze środków UE, natomiast 15% tj. 195 tys. zł z budżetu gminy.

 

Źródło: Urząd Gminy Such Las 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

8.3 POIG, Wielkopolska

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie