Przejdź do treści

Ciekawe

Jak latarnicy będą nieść Polakom kaganek cyfrowej oświaty

Jak latarnicy będą nieść Polakom kaganek cyfrowej oświaty

By unijne środki na inwestycje szerokopasmowe mogły być dobrze wykorzystane, konieczne jest rozbudzenie wśród Polaków świadomości znaczenia nowoczesnych usług informacyjnych – przekonują  przedstawiciele stowarzyszenia Miasta w Internecie (MwI). W ramach projektu systemowego będzie ono realizować program Polska Cyfrowa Równych Szans.  Jakie działania zamierza podjąć MwI i czy program spełni swe oczekiwania?  

czytaj: Jak latarnicy będą nieść Polakom kaganek cyfrowej oświaty

Polacy są zainteresowani zdalną pracą

Polacy są zainteresowani zdalną pracą

Firma Cisco oraz portal Pracujflexi.pl wspólnie przeprowadziły niereprezentatywne badanie dotyczące wykorzystania i popularności zdalnej pracy w Polsce. Badanie pokazało, że zarówno firmy jak i ich pracownicy dostrzegają pozytywne aspekty pracy zdalnej. Wnioski z badania pozwalają przyjrzeć się prawdziwym oczekiwaniom, potrzebom i zachowaniom pracowników, wpływającym na sposób uzyskiwania dostępu do informacji i komunikowania się w przedsiębiorstwach.

czytaj: Polacy są zainteresowani zdalną pracą

Internet w życiu rolników

Internet w życiu rolników

Według ostatniego badania Agribus, przeprowadzonego na zlecenie Martin & Jacob przez TNS OBOP, Internet staje się coraz ważniejszym medium na polskiej wsi - relacjonuje serwis media2.pl

czytaj: Internet w życiu rolników

Rynek telekomunikacyjny oczami klientów

Rynek telekomunikacyjny oczami klientów

Urząd Komunikacji Elektroniczej opublikował raport z badania konsumenckiego 2011 -"Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2011 roku. Klienci indywidualni i instytucjonalni".

czytaj: Rynek telekomunikacyjny oczami klientów

Nowe wyzwania przed sektorem ICT

Nowe wyzwania przed sektorem ICT


Polski sektor ICT jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków technologii teleinformatycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jednak musi obecnie stawić czoło wielu wyzwaniom. Uczestnicy rynku dostosowują swoje strategie do panujących trendów, z których najważniejsze to nasycenie tradycyjnych rynków, rosnąca konkurencja oraz upowszechnienie i standaryzacja podstawowych produktów i usłu  - pisze w swym raporcie firma  Frost & Sullivan.

 

czytaj: Nowe wyzwania przed sektorem ICT

przeczytaj_tresc_ponownie