Przejdź do treści

Drzemka pod hotspotem

Data: 2015-07-17 04:06:00
Edyta Pawlowska / Photogenica

Efektywnie pracować można nie tylko w biurze. Zmiana otoczenia może bardzo pozytywnie wpłynąć na koncentrację i kreatywność – przekonuje firma CCA (Computer Consultant Association), twórca marki WiFi-Marketing.pl, która uruchomiła bezpłatne hotspoty w Warszawie  i zamierza zachęcać mieszkańców stolicy do przenoszenia swego biura latem w tamte miejsca, szczególnie nad Wisłę.

CCA przekonuje, że warto zastanowić się nad możliwością wykonania części zaplanowanych obowiązków w tzw. okolicznościach przyrody – na przykład nad Wisłą, gdzie od trzech lat każdy może korzystać z darmowego Internetu bezprzewodowego dostarczanego przez WiFi-Marketing.

WiFi-Marketing.pl realizuje ten projekt bowiem już trzeci raz, ale jak podkreśla firma, z roku na rok sieć instalowanych bezpłatnych hotspotów powiększa się. W tym roku są one dostępne w 11 miejscach, m.in. na bulwarach nadwislańskich, Polach Mokotowskich czy ulicy Chmielnej.

W ubiegłym roku z hotspotów uruchomionych przez firmę  skorzystało  40 tysięcy unikalnych użytkowników i przesłano 1,4 TB danych.

Hotspoty w większości wykorzystują łącza LTE sieci Play.  Usługa służy również opracowywaniu i testowaniu nowych rozwiązań i technologii WiFi-Marketingowych, jak również badaniu opinii użytkowników przez CCA.

CCA przytacza wyniki badań naukowych, które mówią, że zmiana otoczenia doskonale wpłynie na koncentrację, spacer przyczyni się do poprawienia krążenia i dotlenienia organizmu, a na miejscu możemy bez strachu zaplanować sobie nawet krótką drzemkę  (tzw. power napa). Firma powołuje się na amerykańskiego psychologa, Dr Rona Friedmana,  który w niedawnej rozmowie z Business Insiderem przyznał, że idealny pracodawca powinien umożliwić swoim pracownikom przycięcie w biurze przysłowiowego „komara”. – [...] lubimy wierzyć, że produktywność jest proporcjonalna do wysiłku, i że jeśli wystarczająco ciężko będziemy pracować, to efekty będą zadowalające. Rzeczywistość jednak jest taka, że mamy biologiczną potrzebę odpoczynku, tak samo ważną, jak jedzenie czy picie – mówi Dr Freidman.

Mało kto może sobie na luksus spania w czasie pracy pozwolić, ale jeśli jeśli to możliwie, warto zaplanować sobie taką regeneracyjną drzemkę – najlepiej na świeżym powietrzu. Przy czym tzw. power nap nie może trwać dłużej niż 20 minut, aby organizm nie zdążył wejść w trzecią  fazę snu.

Dla mieszkańców Warszawy, którzy mogą skorzystać z możliwości pracy poza biurem, dobrą wiadomością jest, że w mieście przybywa też publicznych hotosptów. Stołeczny ratusz planują, aby w stolicy działało 249 punktów z bezpłatnym Internetem, przy czy 101 znajdowałoby się w miejscach publicznych (np. Stare Miasto, Trakt Królewski, Plac Defilad, itp.), a 148 uruchomione byłoby na terenie urzędów.  Warunki korzystania z tych hotspotów są konsultowane w UKE  

Z 249 publicznymi hotspotami stolica znalazłaby się w czołówce miast polskich z największą liczbą darmowych punktów dostępu do internetu. Dziś najwięcej takich punktów jest we Wrocławiu (489), Szczecinie (413) i Gdańsku (254).  I mieszkańcy tych miast również mogą korzystać z możliwości pracy poza biurem, choć hotspotów nie uruchomiła tam  WiFi-Marketing.pl. A gdy pada deszcz zawsze można udać się do kawiarni, zamiast wracać do biura. Dziś większość z tego typu lokali zapewnia możliwość korzystania z internetu swym gościom.

Marek Jaślan

Zdjęcie: Photogencia

 

Hotspoty CCA  w Warszawie obejmują zasięgiem okolice:

Pizzerii Viaduct wraz z PKP Powiśle,

Pubu Tola na Polu Mokotowskim,

Klubu ISKRA,

Kawiarni Plażowa, z zasięgiem sięgającym aż do Tematu Rzeka

Pomostu 511,

Klubokawiarni Kurort,

BarKi,

Przeniesionego na bulwar nadwiślański Placu Zabaw,

Baru Boogaloo przy żoliborskiej plaży,

Pawilonów na tyłach Nowego Światu,

Pasażu Wiecha przy ulicy Chmielnej.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

WiFi-Marketing.pl , Warszawa, Wi-Fi, praca, hotspoty

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie