Przejdź do treści

Zapraszamy na czat z ekspertami na temat projektów 8.3 POIG

Data: 2011-01-20 00:00:00
Zapraszamy na czat z ekspertami na temat projektów 8.3 POIG

W lutym Władza Wdrażająca Programy Europejskie (WWPE) ogłosi kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.3 POIG – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion. Jak samorząd może sprawnie przeprowadzić taki projekt, jakie warunki trzeba spełnić, by wniosek uzyskał opinię pozytywną, jak sprawnie rozliczyć wydataki w tym działaniu? Na te pytania i inne będzie można uzyskać odpowiedzi podczas internetowego czatu, który odbędzie się 24 stycznia w ramach Krajowego Forum Szerokopasmowego. 

W lutym Władza Wdrażająca Programy Europejskie (WWPE) ogłosi kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.3 POIG – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion. Jak samorząd może sprawnie przeprowadzić taki projekt, jakie warunki trzeba spełnić, by wniosek uzyskał opinię pozytywną, jak sprawnie rozliczyć wydatki w tym działaniu? Na te pytania i inne będzie można uzyskać odpowiedzi podczas internetowego czatu, który odbędzie się 24 stycznia w ramach Krajowego Forum Szerokopasmowego. 

Zapraszamy na czat internetowy poświęcony realizacji projektów w ramach działania 8.3 POIG.
Ze środków dostępnych w tym działaniu korzystać mogą jednostki samorządu terytorialnego (także w konsorcjach). Mogą być one przeznaczone np. na  zapewnienie dostępu do Internetu osobom i gospodarstwom domowym wykluczonym cyfrowo ze względu na niepełnosprawność lub kryterium dochodowe czy na zapewnienie dostępu do Internetu w jednostkach organizacyjnych gminy na potrzeby stworzenia w ramach działań koordynacyjnych publicznie dostępnego „lokalnego centrum społeczeństwa informacyjnego". 
 
Na pytania uczestników odpowiadać będą Monika Kędzior, Dariusz Karpiej, Agnieszka Geneja i Marek Kossakowski z zespołów finansowo-Księgowego oraz ds. informatyzacji Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. Przewidywany jest także udział przedstawicieli samorządów, które realizowały projekty w ramach działania 8.3 POIG.
 
Czat odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia, o godz. 10:00, pod adresem http://chat.uke.gov.pl. Dyskusja będzie trwała około 1,5 godziny.
 
Źródło: Własne

Wzorcowa dokumentacja do wniosków w działaniach 8.3 POIG

 

 

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, WWPE, wykluczenie cyfrowe, jst, 8.3 POIG, czat

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie