Przejdź do treści

Zapnet rusza na podbój gmin w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku

Data: 2010-04-09 00:00:00

Spółka providerska Zapnet działająca w regionie Wielkopolski i Dolnego Śląska rusza z promocją „Zapnij rok neta za zeta” oferując dostęp do internetu w technologii WiFi oraz WiMAX.

Spółka providerska Zapnet działająca w regionie Wielkopolski i Dolnego Śląska rusza z promocją „Zapnij rok neta za zeta” oferując dostęp do internetu w technologii WiFi oraz WiMAX.

- „Zapnij rok neta za zeta” to promocja skierowana do mieszkańców małych oraz średnich miejscowości i internautów korzystających już z usług innych operatorów, lecz poszukujących korzystniejszych warunków dostępu do sieci – mówi Karol Zapart, współwłaściciel spółki Zapnet. U nas niska cena abonamentu jest tylko dodatkiem do świadczonej usługi, gdzie szybkie, stabilne łącze do 4 Mb/s, wykorzystanie technologii 5 GHz i niezawodny serwis BOK to standard - przekonuje.

Jego zdaniem jednym z podstawowych problemów w mniejszych miejscowościach jest stosunkowo słabo rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna. Dostęp do internetu jest przez to bardzo drogi a jakość świadczonych usług nie zawsze spełnia oczekiwania internautów. Szczególnie połączenia na tzw. „kablu” są problematyczne – dla operatorów budowa infrastruktury od podstaw nie zawsze jest opłacalna lub tego typu inwestycje trwają bardzo długo. Dlatego idealnym wyjściem są tu sieci radiowe działające na bazie technologii WiFi i WiMAX.

- Wystarczy niewielki odbiornik sygnału zamontowany na zewnątrz budynku i już można korzystać z internetu – wyjaśnia Karol Zapart. W Zapnecie nie stosujemy popularnych, ale przestarzałych dzisiaj rozwiązań z dużymi antenami typu Yagi czy Parabola. Zastąpiliśmy je najnowocześniejszymi na rynku urządzeniami o wydajności nawet do 150 Mb/s i rozmiarze zaledwie kilkunastu centymetrów -podkreśla.

W ramach pakietu promocyjnego „Wybierz nowego, zostaw starego” klienci innych dostawców internetu mogą przez ostatnie 6 miesięcy umowy z innym operatorem korzystać z sieci Zapnet za 1 zł. Dodatkowo po wygaśnięciu umowy z innym operatorem nowi abonenci otrzymują od Zapnetu kolejne nawet pół roku za 1 zł.  Czyli rok szybkiego internetu będzie ich kosztował  tylko 2 zł! Dla nowych użytkowników sieci www spółka przygotowała  oferty abonamentowe – na 12, 24 oraz 36 miesięcy.

Jak to działa? Przykładowo dla klienta innego operatora, który przechodzi do sieci Zapnet - przy umowie na 36 miesięcy i łączu o prędkości 2 Mb/s średni miesięczny abonament wyniesie jedyne 39 zł (w tym dwa razy po pół roku za 1 zł), a za superszybkie łącze 4 Mb/s zapnetowy abonent zapłaci średnio tylko 52 zł miesięcznie (w tym dwa razy po pół roku za 1 zł).

Źródło: Zapnet

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wimax, Wi-Fi, operatorzy, internet

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie