Przejdź do treści

Właściciel Polsatu będzie dalej inwestować w budowę sieci

Data: 2010-05-31 00:00:00

Zygmunt Solorz-Żak w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej zapewnia, że nie planuje sprzedawać biznesu telekomunikacyjnego, który buduje od pewnego czasu. Nie będzie takżę ograniczać  inwestycji w ten obszar, jako że ma to strategicznie sens dla całej grupy z Cyfrowym Polsatem na czele.

Zygmunt Solorz-Żak w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej zapewnia, że nie planuje sprzedawać biznesu telekomunikacyjnego, który buduje od pewnego czasu. Nie będzie także ograniczać inwestycji w ten obszar, jako że ma to strategicznie sens dla całej grupy z Cyfrowym Polsatem na czele.


- Rynek się zacieśnia, konkurencja jest coraz większa. Internet staje się coraz bardziej powszechnym i potrzebnym dobrem. Mogąc oferować internet długookresowo, umacniamy na rynku pozycję Cyfrowego Polsatu. Ale także tworzymy w ten sposób kanał dystrybucji wszystkich treści, które obecnie oferuje szeroko rozumiana grupa Polsa - mówi w wywiadzie dla DGP Zygmunt Solorz- Żak.

Podkreśla on, że dzięki czynionym prez jego spólki inwestycjom już za dwa lata większość klientów Cyfrowego Polsatu powinna znaleźć się w zasięgu budowanej sieci, dzięki czemu będzie można zaproponować im nowe usługi, w tym przede wszystkim szerokopasmowy, szybki internet.

Właściciel Polsatu kontroluje m.in.  takie spólki jak: Sferia, Aero2, Mobyland, a także  pośrednio - CenterNet. Jest także zainteresowany przejęciem Hawe, firmy budującej ogólnopolską sieć światłowodową. W przypadku tej ostatniej spółki chciałby on, aby jak najszybciej połączyła się ze Sferią. - Budowa sieci jest bardzo kosztowna i robienie tego tylko dla jednej częstotliwości nie miałoby sensu. Koszt stworzenia infrastruktury będzie zawsze taki sam, bez względu na to, czy na maszcie znajdą się anteny jednej, czy czterech częstotliwości. Sens biznesowy będzie to więc miało wówczas, kiedy jedna stacja będzie obsługiwała kilka częstotliwości. W ten sposób zmniejsza się koszty inwestycji. Dlatego konsolidujemy rynek - tłumaczy strategię grupy Zygmunt Solorz-Żak.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

biznes, operatorzy, inwestycje, sieć

przeczytaj_tresc_ponownie