Przejdź do treści

Władze Stalowej Woli rozmawiają z Solorzem o internetowej inwestycji

Data: 2010-04-23 00:00:00

Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu przygotowuje się do internetowej inwestycji w Stalowej Woli. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogliby korzystać z bezpłatego dostępu do sieci.

Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu przygotowuje się do internetowej inwestycji w Stalowej Woli. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogliby korzystać z bezpłatego dostępu do sieci.

W celu ustalenia szczegółów przedsięwzięcia Zygmunt Solorz złożył wizytę w Stalowej Woli. Prowadził tam wstępne rozmowy z włodarzami miasta na temat współpracy w zakresie inwestowania w sieć internetową. Główne założenie tego przedsięwzięcia to udostępnienie mieszkańcom Stalowej Woli darmowego internetu. W zamian za to miasto użyczyłoby inwestorowi własną infrastrukturę.  Jak oświadczył Jerzy Kierasiński pełnomocnik d/s technicznych Zygmunta Solorza najważniejsze kwestie do omówienia to ustalenie spraw technicznych związanych m.in. z prędkością łączy. Firma oferuje bardzo duże prędkości na miarę XXI wieku  i może być to realizowane wyłącznie dzięki technologii światłowodowej do czego Stalowa Wola jest dobrze przygotowana, bo już zainwestowała w budowę rurociągów teletechnicznych.

Na dziś pozostaje jeszcze wiele spraw do uzgodnienia między innymi jaka część z tego będzie dotowana przez Unię Europejską i co leży w kompetencjach zainteresowanych stron. Jeśli projekt dojdzie do realizacji to mieszkańcy Stalowej Woli zyskają bezpłatny dostęp do internetu oraz innych usług takich jak bezpłatne radio, telewizja oraz połączenia telefoniczne.

W najbliższym czasie zostanie podpisany list intencyjny, który ma zapoczątkować realizację tej inwestycji.

Źródło: Urząd Miasta w Stalowej Woli

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, inwestycje, operatorzy, sieci, infrastruktura, światłowody

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie