Przejdź do treści

Więcej darmowego Wi-Fi na Poczcie Polskiej

Data: 2016-06-29 04:49:00
Więcej darmowego Wi-Fi na Poczcie Polskiej

Bezterminowy i bezpłatny dostęp do Internetu poprzez sieć Wi-Fi, wypełnianie białych plam na mapie cyfrowej Polski i możliwość kontaktu on-line z usługami administracji publicznej dla klientów – takie są główne korzyści projektu darmowego  Wi-Fi, który właśnie został udostępniony przez Pocztę Polską w ponad 850 placówkach pocztowych. Docelowo, Poczta Polska, może wprowadzić darmowy Internet we wszystkich placówkach pocztowych.

Poczta Polska uruchomia darmowy dostęp do sieci internet w ponad 850 placówkach zlokalizowanych poza dużymi aglomeracjami. Spółka chce w ten sposób pomóc w cyfryzacji społeczeństwa, zwłaszcza w tych miejscach, w których dostęp do sieci jest mocno ograniczony technicznie lub ekonomicznie.  Na liście placówek z darmowym Internetem są także odziały Poczty dedykowane obsłudze pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. 

Bezprzewodowy dostęp do sieci jest możliwy dla wszystkich odwiedzających placówki pocztowe. Sieć może być również otwarta dla osób znajdujących się w zasięgu hotspotów.  Aby korzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego siec o nazwie „ Poczta Polska”, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Klienci korzystający w ten sposób  z sieci, będą także proszeni o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam.

Poczta Polska w drugim etapie przedsięwzięcia może udostępnić darmową transmisję sygnału poprzez WiFi we wszystkich własnych placówkach pocztowych włączając co kwartał do systemu 500 lokalizacji.

 – Projekt darmowego Wi-Fi w placówkach pocztowych to jeden z elementów strategii Poczty Polskiej, która kładzie nacisk na cyfryzację swoich usług. Poczta Polska już pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Teraz chcemy być strategicznym partnerem administracji  w cyfryzacji usług publicznych poprzez dostęp on-line do e-usług państwa  – mówi Paweł Skoworotko, członek zarządu Poczty Polskiej.

Źródło: Poczta Polska

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wi-Fi, hotspoty, Poczta Polska

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie