Przejdź do treści

Wi-Fi w lubelskich autobusach

Data: 2014-12-03 09:02:00
Wi-Fi w lubelskich autobusach

W Lublinie bezpłatny dostęp do internetu jest obecnie w 12 autobusach MPK. W grudniu pojawi się w kolejnych 30 pojazdach przewoźnika - informuje Kurier Lubelski 

Montaż Wi-Fi w autobusach MPK Lublin został zapowiedziany w połowie września, w czasie konferencji prasowej zorganizowanej w ratuszu.

Dziennik po upływie dwóch i pół miesiąca sprawdził, jak wygląda realizacja tej inwestycji. Tomasz Fulara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie informuje, że na razie, czyli od września, Wi-Fi zostało zamontowane w dwunastu pojazdach. - Obsługują różne linie, ale czytelne oznaczenie jest wystarczającą informacją o Wi-Fi - zapewnia Tomasz Fulara. - Z bezpłatnego dostępu do internetu skorzystano w tym czasie około 2500 razy. Okres trwania połączenia był różny, od kilku sekund do kilkunastu minut.

Na razie koszty Wi-Fi ponosi samo MPK Lublin, mimo wcześniejszych zapowiedzi o poszukiwaniu reklamodawców, którzy byliby sponsorami tej usługi. - Na ten temat rozmawiamy z firmami dostarczającymi internet - zapewnia Tomasz Fulara, prezes MPK Lublin. W tym miesiącu Wi-Fi ma zostać zamontowane w 30 kolejnych autobusach.

Według wrześniowych zapowiedzi ratusza, Wi-Fi we wszystkich pojazdach MPK Lublin ma być uruchomione od 2015 roku. Oferta w pierwszej kolejności jest adresowana do lubelskich studentów.

Źródlo: Kurier Lubelski

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Lublin, internet w autobusach, Wi-Fi

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie