Przejdź do treści

Wi-Fi na przystanku Woodstock

Data: 2014-08-13 10:05:00
alexmit / Photogenica

Uczestnicy tegorocznego Przystanku Woodstock po raz pierwszy mieli możliwość korzystania z bezpłatnego Wi-Fi na tak dużym obszarze. Łączny czas wszystkich zarejestrowanych połączeń to prawie 1547 godzin.

Przeciętna sesja trwała 8 minut i 53 sekundy a w ciągu samej pierwszej doby festiwalu użytkownicy przesłali 100 GB danych. Po raz pierwszy wykorzystano też w tak dużej skali rozwiązania SAMS – Smart Access Management Service. Instalację wykonała i wdrożyła firma Airtel, wykorzystując przy tym rozwiązania firmy Ruckus Wireless,

- Bezpłatne Wi-Fi na festiwalu Woodstock zostało na tak dużym obszarze udostępnione po raz pierwszy. Przy tak dużych instalacjach, w dosyć trudnych warunkach terenowych i organizacyjnych (jak. np. konieczność doprowadzenia zasilania, interferencje, ogromna liczba urządzeń takich, jak smartfony czy tablety), spodziewalibyśmy się raczej, że sieć będzie działać ‘jakoś’. Okazało się, że użytkownicy nie zgłaszali żadnych uwag. Z bezpłatnego Wi-Fi skorzystało kilka tysięcy użytkowników, a sieć po prostu działała - bez zakłóceń i problemów” – skomentował Andrzej Gałczyński, odpowiedzialny w Fundacji WOŚP za IT.

Ze względu na konieczność obsłużenia złożonych zachowań konsumenckich, zapewnienie bezpieczeństwa dostępu do internetu oraz  zadania stricte marketingowe stojące przed siecią WiFi zdecydowano o zastosowaniu po raz pierwszy w tak wielkiej skali rozwiązania SAMS – Smart Access Management Service. Pozwala ono na definiowanie tzw. „user journeys”, czyli ścieżek jakimi podążają użytkownicy rejestrując się w systemie WiFi po raz pierwszy, a także uzyskując ponownie dostęp do WiFi już po rejestracji.

System został uruchomiony 29 lipca i zamykany stopniowo od wieczoru 2 sierpnia (ASP i Sklep WOŚP) do wieczoru 3 sierpnia (Strefa Lecha). W tym czasie, zarejestrowano 3163 użytkowników i obsłużono 8611 sesji. Łączny czas wszystkich sesji to prawie 1547 godzin, a szczyt przypadł na piątek 1 sierpnia (3191 sesji). W ciągu jednej doby przetransmitowano ponad 100 GB danych.

Przeciętny czas trwania sesji to 8 minut i 53 sekundy, a najdłuższe obserwowano na początku festiwalu, 30 lipca. Pośród zarejestrowanych urządzeń dominowały te z Androidem (59 proc.), na drugim miejscu był iOS (22 proc.), potem Windows (11 proc.). Telefony i tablety z BlackBerry OS praktycznie nie występowały, przez cały czas trwania festiwalu zarejestrowano jedynie 12 urządzeń z tym systemem.

Żródło: East Side Consulting

Grafika: alexmit / Photogenica

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Wi-Fi, hotspot, Przystanek Woodstock

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie