Przejdź do treści

UKE promuje kobiety w ICT

Data: 2016-03-16 01:52:00
UKE promuje kobiety w ICT

Ruszyła kolejna edycja „Konkursu o staż w ICT” dla studentek minimum drugiego roku studiów. Konkurs jest prowadozny w ramach akcji społecznej Prezesa UKE pt.: „Dziewczyny w nowych technologiach” i został objęty Patronatem Honorowym Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Konkurs trwa od 15 marca do 10 maja.

Konkurs jest skierowany do studentek kierunków ścisłych i technicznych minimum II roku studiów licencjackich i magisterskich oraz roczników wyższych. Dziewczęta, które najlepiej rozwiążą zadanie konkursowe przygotowane przez jedną z ośmiu firm partnerskich, wygrają trzymiesięczny, płatny staż.

W tym roku zadania konkursowe przygotowały: Cisco Poland, SAS Institute, Sygnity, Motorola Solutions Systems Polska, Microsoft Polska, Ośrodek TVP Technologie, Huawei Polska oraz Ericpol.

Źródłem inicjatywy „Dziewczyny w nowych technologiach” są dane Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), który jako pierwsza organizacja międzynarodowa zwrócił uwagę na fakt, że sektor nowoczesnych technologii rozwija się niezwykle dynamicznie, lecz jednocześnie stereotypowo – przy zdecydowanej przewadze po stronie mężczyzn. Państwa członkowskie ITU zadecydowały, że należy podjąć aktywne działania popularyzujące wśród kobiet nowoczesne technologie, a w 2010 r. ustanowiły w tym celu obchody Światowego Dnia Kobiet w ICT. 

Formularz rejestracyjny konkursu


Źródło: UKE

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

UKE, konkurs, Dziewczyny w nowych technologiach

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie