Przejdź do treści

Trzy strefy bezpłatnego internetu w Ciechanowie

Data: 2010-07-15 00:00:00

W Ciechanowie powstają trzy obszary, w których mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu.

W Ciechanowie powstają trzy obszary, w których mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu.

Obejmą one swoim zasięgiem: Plac Jana Pawła II wraz z ratuszem, ul. Warszawską aż do budynku Muzeum Szlachty Mazowieckiej oraz halę sportową przy ul. 17 Stycznia, Hotel Olimpijski i krytą pływalnię. Dostęp do bezprzewodowego internetu ciechanowianie mają dzięki projektowi e-Urząd, na który miasto zdobyło unijne dofinansowanie w wysokości 2 506 tys. zł. To 85% inwestycji, wartej prawie 3 mln zł.


W najbliższych dniach prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik mają podpisać umowę na II etap projektu, zatytułowanego „Budowa i wdrożenie publicznego i interaktywnego systemu usług administracji samorządowej” - informuje Urząd Miasta.

W lipcu natomiast przeprowadzona zoastała próba działania internetu. Ekipa techniczna chciała dostroić optymalny poziom sygnału. Zostało też uruchomione łącze testowe, sprawdzające stan urządzeń i ich funkcjonowanie. W następnym etapie planuje się podłączenie pasma o większej przepustowości.

Źródło: Urząd Miasta Ciechanów

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorząd, internet, hotspot, dofinansowanie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie