Przejdź do treści

Trzy internetowe przedsięwzięcia w Józefowie

Data: 2010-04-19 00:00:00

Podwarszawski Józefów będzie realizował trzy projekty dotyczące Internetu, na które otrzymał ponad 4 mln złotych z unijnych dotacji - informuje Kurier Południowy.

Podwarszawski Józefów będzie realizował trzy projekty dotyczące Internetu, na które otrzymał ponad 4 mln złotych z unijnych dotacji - informuje Kurier Południowy.

Największy budżet, bo 3,5 mln zł przewidywany jest na na „Budowę bezprzewodowej sieci powszechnego dostępu do Internetu”. Jej długość wyniesie 20 km i będzie miała 70 punktów zakończeń sieci światłowodowej. Postawionych zostanie też 19 publicznych  punktów dostępu do szerokopasmowego internetu. Z Zakładem Energetycznym zostanie podpisana umowa na wydzierżawienie 1115 słupów, na których zostaną powieszone światłowody. Światłowody będą o większej pojemności, by w przyszłości wykorzystać je w rozszerzonym zakresie. Projekt zostanie uruchomiony do końca tego roku.


Drugi projekt to „Internet w domu szansą rozwoju społeczeństwa informacyjnego”.  Za 1,2 mln zł , z czego 200 tys.zł dołoży miasto, 100 rodzinom zostanie przekazanych 100 laptopów oraz zapewniony bezpłatny dostęp do internetu. Na takie wsparcie mogą liczyć osoby korzystające z opieki społecznej i świadczeń rodzinnych, młodzież ucząca się i będąca w trudnej sytuacji społecznej i materialnej oraz osoby niepełnosprawne.


Za 50 tysięcy zł (całość z UE) będzie realizowany projekt „Budujemy społeczeństwo informacyjne w Józefowie”. Jego celem jest podniesienie kwalifikacji nauczycieli oraz dydaktyków w posługiwaniu się Otwartą Platformą Edukacyjną FRONTER. Platforma m.in. pozwala oceniać jakość pracy pedagogów i uczniów oraz ułatwia komunikację z nimi kierownikom placówek.

Źródło: Kurier Południowy

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, inwestycje, dofinansowanie, infrastruktura, sieci, edukacja, internet

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie