Przejdź do treści

TP wchodzi w VDSL

Data: 2010-04-07 00:00:00

TP zapowiada, że w tym roku udostępni kilkadziesiąt tysięcy linii w technologii VDSL, co pozwoli jej zaoferować klientom prędkości 40 Mb/s.

TP zapowiada, że w tym roku udostępni kilkadziesiąt tysięcy linii w technologii VDSL, co pozwoli jej zaoferować klientom prędkości 40 Mb/s.


Utrzymanie 40 proc. udziału w rynku internetowym to cel TP na ten rok i najbliższe lata. Największy polski operator liczy, że pomoże mu w tym fakt, że polscy klienci będą przestawiać się na szybsze prędkości wykupując internetową usługę. Z badań Komisji Europejskiej wynika bowiem, że podczas gdy w krajach UE 3/4 klientów korzysta z łączy o prędkości ponad 2 MB/s, to w Polsce 80 proc. ma łącza o prędkościach poniżej 2 MB/s.


Dlatego też TP z jednej strony zamierza z jednej strony uatrakcyjniać cenowo najszybsze opcje neostrady, z drugiej inwestować w sieć,  by móc zaoferować łącza co najmniej o przepustowości 6 Mb/s(co zakłada też porozumienie z UKE). Dziś prędkości powyżej 6 Mbit/s są dostępne dla około 30 proc. całej sieci TP.


TP zapowiada m.in., że będzie inwestować w technologię VDSL (światłowód oraz miedź), co powinno jej jeszcze w tym roku pozwolić  uruchomić  kilkadziesiąt tysięcy linii w tej technologii.  To zaś umożliwi zaoferowanie klientom prędkości na poziomie 40 Mbit/s.

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, rynek, technologie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie