Przejdź do treści

TP-Link wzbogaca ofertę urządzeń dla zewnętrznych sieci bezprzewodowych

Data: 2015-03-13 07:35:00
TP-Link wzbogaca ofertę urządzeń dla zewnętrznych sieci bezprzewodowych

Firma TP -Link wprowadziła do sprzedazy urządznie TP-LINK CPE210,  umożliwiające budowanie zewnętrznych sieci bezprzewodowych.

Firma podkreśla, że urządzenie pracujące w paśmie 2,4 GHz można wykorzystać w połączeniach Wi-Fi punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt na duże odległości. Urządzenie pracuje w następujących trybach: punkt dostępowy, klient, wzmacniacz sygnału, router AP oraz WISP.
 
CPE210 wyposażony jest w wydajny procesor Qualcomm Atheros, pracujący z częstotliwością 560 MHz, który wspierany jest dodatkowo przez 64 MB pamięci RAM oraz 8 MB pamięci flash. Za bezprzewodową transmisję danych odpowiadają nadajnik o regulowanej mocy i podwójnie spolaryzowane anteny kierunkowe o wysokim zysku (9dBi 2x2). By zapobiec kolizjom pomiędzy CPE a innymi nadajnikami zmniejszającymi przepustowość sieci, urządzenie korzysta z technologii TP-LINK MAXtream TDMA. Taka konfiguracja zapewnia zwiększenie zasięgu transmisji, zmniejszenie zakłóceń sygnału i stabilną pracę urządzenia. Maksymalna prędkość transmisji danych wynosi 300 Mb/s.

TP-Link chwali sie, że wodoodporna obudowa z certyfikatem IPX5 zapewnia ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w tym opadami deszczu i śniegu, wyładowaniami elektrostatycznymi czy skrajnymi temperaturami (od -300C do +700C). Dołączony adapter pasywnego PoE pozwala na zasilenie urządzenia oddalonego do 60 metrów oraz na jego zdalny reset.

Do nadzorowania pracą CPE210, TP-LINK wykorzystuje centralny system zarządzania Pharos Control - oprogramowanie pozwalające na zarządzanie wszystkimi punktami dostępowymi CPE210 w sieci z jednego komputera.

TP-LINK CPE210 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 230 zł brutto. Urządzenie objęte jest 36-miesięczną gwarancją.

Źródło: TP- Link

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

2,4 GHz, sprzęt sieciowy, TP-Link

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie