Przejdź do treści

Szerokopasmowe Lubelskie rusza z kampanią promocyjną

Data: 2014-05-16 09:17:00
Szerokopasmowe Lubelskie rusza z kampanią promocyjną

Kilka dni temu ruszyły działania informacyjno-promocyjne w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo lubelskie". Ten projekt to największe przedsięwzięcie teleinformatyczne w historii województwa, które zakłada wybudowanie sieci światłowodwoej o łącznej długości około 3 tys. km.

Sieć szerokopasmowa powstaje równolegle w 14 tzw. obszarach inwestycyjnych, gdzie zlokalizowane zostaną węzły. Na jej budowę samorządowi województwa udało się pozyskać  dofinansowanie z Unii Europejskiej - 267 mln zł. Co ważne, światłowodowa sieć zapewni ultraszybki dostęp do internetu nie tylko miastom, ale również tym gminom, które z różnych względów do tej pory omijali komercyjni operatorzy.

Jeśli chodzi o kampanię promocyjną, pod adresem szerokopasmowe.lubelskie.pl uruchomiono już stronę internetową, newsletter oraz linki do fanpage'u projektu na portalu facebook. Kolejne działania zaplanowane są na koniec maja (po wyborach do Parlamentu Europejskiego). Ukażą się wówczas pierwsze reklamy w prasie oraz internecie, a TVP Lublin rozpocznie emisję audycji informacyjnych.

W kolejnych miesiącach kampanii, która potrwa do września przyszłego roku, przewidziano szereg działań, w tym m.in. 213 eventów (po jednym w każdej gminie), akcję billboardową i bannerową oraz działania z zakresu public relations.

Kampania jest skierowana do mieszkańców województwa lubelskiego, samorządów oraz wybranych firm. Jej celem jest dotarcie z przekazem przede wszystkim do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oraz potencjalnych tzw. „operatorów ostatniej mili". Jej motywem przewodnim jest hasło „Internet wszędzie dobry, ale w domu najlepszy".
Za realizację opisanych działań odpowiada lubelska agencja reklamowa Vena Art.

Cała sieć szerokopasmowa powinna być gotowa w sierpniu 2015 r.

Źródło: Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Szerokopasmowe lubelskie, sieci szerokopasmowe, promocja, sieci regionalne, lubelskie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie