Przejdź do treści

Start PIAP-ów w powiecie gliwickim

Data: 2011-07-04 00:00:00

Od 1 lipca na terenie powiatu gliwickiego można skorzystać z 58 bezpłatnych punktów dostępu do Internetu.

Od 1 lipca na terenie powiatu gliwickiego można skorzystać z 58 bezpłatnych punktów dostępu do Internetu.

Punkty uruchomione zostały w ramach realizacji projektu „PIAP-y dla mieszkańców ziemi gliwickiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jest to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Gliwickiego (lidera projektu) oraz ośmiu gmin wchodzących w jego skład: Gierałtowic, Knurowa, Pilchowic, Pyskowic, Rudzińca, Sośnicowic, Toszka i Wielowsi.

Projekt polega na udostępnieniu w powiecie gliwickim 58 publicznych punktów dostępu do Internetu (z ang. PIAP – Public Internet Access Point), zapewniających zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym te tereny turystom powszechny i bezpieczny dostęp do sieci internetowej. Korzystanie z PIAP-ów jest dla każdego całkowicie bezpłatne, z zastrzeżeniem, że będą one użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Wśród PIAP-ów jest 7 punktów typu hotspot, 33 stanowiska komputerowe oraz 18 infokiosków – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Warto podkreślić, że część PIAP-ów przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 
Decydując o lokalizacji poszczególnych punktów wybierano miejsca uczęszczane i powszechnie dostępne czyli świetlice, biblioteki, przedszkola, szkoły, ośrodki kultury, ośrodki opieki społecznej, szpitale, domy pomocy społecznej, urzędy miast i gmin, Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz inne miejsca często odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Ich pełna lista zamieszczona jest na stronie internetowej powiatu w zakładce Realizowane projekty unijne – PIAP-y dla mieszkańców ziemi gliwickiej.

Projekt realizowany był od 2007 roku. Jego wartość wyniosła 1 259 600,40 zł, w tym unijne dofinansowanie stanowi 1 070 660,34 zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gliwicach
 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

infomaty, Śląsk, hotspot, RPO, dofinansowanie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie