Przejdź do treści

Senator z Płocka zachęcą gminy do walki z wykluczeniem cyfrowym

Data: 2010-09-30 00:00:00

Płocki senator Eryk Smulewicz zachęca samorządowców z okolic tego mazowieckiego miasta do skorzystania ze środków POIG. 8.3. na walkę z wykluczeniem cyfrowym - poinformował Tygodnik Płocki.

Płocki senator Eryk Smulewicz zachęca samorządowców z okolic tego mazowieckiego miasta do skorzystania ze środków POIG. 8.3. na walkę z wykluczeniem cyfrowym - poinformował Tygodnik Płocki.


Senator zorganizował spotkanie dotyczące tego programu. Dotarła na nie spora grupa samorządowców.

Zainteresowane projektem samorządy muszą się pospieszyć, bo wnioski mogą składać do 24 października. Wtedy mija termin drugiej tury naboru aplikacji w ramach programu. W niej jest do rozdysponowania ponad 178 mln zł. Senator Eryk Smulewicz pocieszał samorządowców, że jeśli nie zdążą teraz, to jeszcze nic straconego, bowiem będą kolejne nabory. – Do tej pory program nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Samorządy bowiem starały się o środki na inne cele, np. na drogi – stwierdził.


Na spotkaniu przedstawiono przykładowy budżet takiego gminnego projektu. Zakłada on m.in. kupno 200 zestawów komputerowych, trzech tablic multimedialnych, koszt abonamentu internetowego, szkoleń z obsługi komputera i Internetu, koszty promocji. W sumie budżet zamknął się kwotą blisko 1,9 mln zł. Z tego 15 proc. musi pokryć samorząd.

Burmistrz Drobina Sławomir Wiśniewski ma już doświadczenia z unijnym programem. Drobin złożył wniosek w pierwszej turze i starał się właśnie o ok. 200 zestawów komputerowych. – Nasza aplikacja została pozytywnie zweryfikowana. Jednak na dalszym etapie zaczęto ciąć nam koszty i wyszło, że dofinansowanie będzie na poziomie ok. 70 proc. Nie byliśmy tym zainteresowani, bowiem to duże przedsięwzięcie i każde kolejne 10 procent po stronie gminy to poważny wydatek – mówił. Ale zapewnił, że Drobin jeszcze raz przyjrzy się wnioskowi i złoży go ponownie.

Źródło: Tygodnik Płocki

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

POIG, wykluczenie cyfrowe, samorządy, dofinansowanie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie