Przejdź do treści

Seminarium o sieciach szerokopasmowych w gminach i powiatach

Data: 2010-04-26 00:00:00

Centrum Promocji informatyki  organizuje 5 maja w Warszawie w ramach cyklu seminariów „Informatyka w administracji” sesję nt. powiatowe i gminne sieci szerokopasmowe.

Centrum Promocji informatyki  organizuje 5 maja w Warszawie w ramach cyklu seminariów „Informatyka w administracji” sesję nt. powiatowe i gminne sieci szerokopasmowe.

Skierowane jest ono do przedstawicieli samorządów, którzy planują tego typu inwestycje oraz dla przedsiębiorców, którzy chcieliby świadczyć tego typu usługi. Prelegenci omawiać będą m.in. aspekty prawne przy podejmowaniu tego typu inwestycji. Między innymi Marzena Śliz, dyrektor Departamentu Rozwoju Infrastruktury, Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawi jakie możliwości w tym zakresie da przyjęta niedawno przez Sejm ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych - jej cele, oczekiwane efekty, narzędzia.

Z drugiej  strony swoimi doświadczeniami w realizowaniu tego typu inwestycji będą się dzielić przedstawiciele samorządów. Lesław Bańdur, dyrektor Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej Urzędu Miasta Rzeszów opowie jak to wyglądało w jego mieście.

Grzegorz A. Krauzowicz, prezes Fundacja Euro Nation opowie natomiast o możliwościach  finansowania z funduszy unijnych budowy sieci na terenach wiejskich. Z kolei dr Krzysztof Heller  omówi m.in. zasady korzystania z sieci wybudowanej ze środków publicznych przez operatorów ostatniej mili.

Źródło: CPI

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

seminarium, sieci, infrastruktura, samorządy, prawo, finansowanie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie