Przejdź do treści

Ruszają szkolenia internetowe w Józefowie

Data: 2011-01-11 00:00:00

W Józefowie w woj. mazowieckim rozpoczyna się cykl szkoleń w ramach realizacji projektu "Internet w domu szansą rozwoju społeczeństwa informacyjnego"

W Józefowie w woj. mazowieckim rozpoczyna się cykl szkoleń w ramach realizacji projektu "Internet w domu szansą rozwoju społeczeństwa informacyjnego"

Projekt "Internet w domu szansą rozwoju społeczeństwa informacyjnego" realizowany jest w ramach działania 8.3 "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion", w ramach 8 osi priorytetowej "Społeczeństwo informacyjne-zwiększanie innowacyjności gospodarki". Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt obejmuje zakupienie dla 100 osób laptopów z dostępem do sieci Internet oraz przeszkolenie.

Od 11.01.2011 r. rozpocznie się pierwszy cykl szkoleń dla pierwszej grupy osób zakwalifikowanych do Projektu. Szkolenia prowadzić będzie firma ASAP 24 z Warszawy i będą się one odbywać w siedzibie Rady Miasta Józefowa w godzinach od 8.00 do 16.00.

Pierwszy cykl szkoleń będzie obejmował:

-personalizację ustawień oprogramowania
- podstawy obsługi komputera i konserwację systemu
- podstawy obsługi edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego
- obsługę poczty elektronicznej
- zasady pracy z przeglądarką internetową i dobór słów kluczowych, wiarygodność informacji

W drugim cyklu beneficjenci dowiedzą się jak poszukiwać pracy przez Internet, jak poruszać się w portalach społecznościowych, jak korzystać z e-bankowości, poznają oprogramowania graficzne, nauczą się wypełniać formularze PIT, poznają zagrożenia płynące z Internetu.

Szkolenia będą odbywały się w grupach 10 osobowych.

Źródło: Urząd Miasta Józefów
 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

8.3 POIG, szkolenia, wykluczenie cyfrowe, Mazowsze, samorząd

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie