Przejdź do treści

Router TP-Link do pracy w paśmie 2,4 GHZ i 5 GHz

Data: 2014-09-16 07:23:00
Router TP-Link do pracy w paśmie  2,4 GHZ i 5 GHz

Firma TP-Link wporwadziła na polski rynek router Archer C20i, który umożliwia zbudowanie  sieci bezprzewodowej w domu lub małym biurze.

Router TP-Link Archer C20i jednocześnie obsługuje sieci bezprzewodowe pracujące w dwóch różnych pasmach – 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Według producneta rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko elastyczność – wygodna opcja zarządzaniem ruchem w sieci, ale również wysoką wydajność. Łączna przepustowość w obu częstotliwościach wynosi 733 Mb/s, co pozwala na swobodne korzystanie z internetu w domu lub biurze. router ma trzy  wbudowane anteny, które mają zapewniać stabilny i szybki dostęp do sieci bezprzewodowej na dużym obszarze. Router wyposażony jest w port USB 2.0 służący do podłączenia i udostępnienia w sieci lokalnej zewnętrznej pamięci masowej lub drukarki. Użytkownicy Archera C20i mogą także skorzystać z funkcji serwerów druku, mediów oraz FTP. Funkcja Guest Network pozwala z kolei na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, umożliwiającej gościom korzystanie z Internetu bez udzielania im dostępu do zasobów sieci lokalnej. Router TP-Link obsługuje także standard IPv6.

Współpracę z routerami najnowszego standardu 802.11ac zapewni miniaturowa karta sieciowa z interfejsem USB - Archer T2U, która umożliwia przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 433 Mb/s w paśmie 5 GHz lub 150 Mb/s w zakresie 2,4 GHz. Dzięki zastosowaniu USB 2.0 karty można używać zarówno w laptopie jak i komputerze stacjonarnym, w domu lub w biurze. T2U wykorzystuje szyfrowanie WPA/WPA2, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych.

Router Archer C20i oraz karta sieciowa Archer T2U dostępne są w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 159 zł oraz 89 zł. Objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Źródło: TP-Link

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sprzęt sieciowy, router, TP-Link

przeczytaj_tresc_ponownie