Przejdź do treści

Publiczne hotspoty w Poznaniu z łatwiejszym logowaniem

Data: 2016-07-14 01:39:00
Publiczne hotspoty w Poznaniu z łatwiejszym logowaniem

Z początkiem lipca zmieniły się zasady korzystania z darmowego miejskiego Internetu w sieci bezprzewodowej wireless.poznan.pl. Oznacza to łatwiejsze logowanie i korzystanie z miejskich punktów dostępu do sieci.

Znacznemu uproszczeniu uległa procedura logowania. Wczęsneij korzystanie z miejskich hotspotów było mało wygodne. Wymagało utworzenia konta i zweryfikowania danych za pomocą SMS-a. Od lipca uległo to zmianie.

Aktualnie, aby skorzystać z miejskiego Internetu bezprzewodowego, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać z listy dostępnych sieci sieć wireless.poznan.pl i połączyć się z nią. Następnie uruchomić przeglądarkę internetową i wpisać dowolną, istniejącą domenę internetową (np. www.poznan.pl). Po zatwierdzeniu, nastąpi przekierowanie na stronę startową darmowego Internetu, gdzie należy zaakceptować regulamin i kliknąć na przycisk Logowanie. Od tej chwili można korzystać z Internetu.

Internetowe serwisy miejskie, takie jak: Miejski Informator Multimedialny, Kultura w Poznaniu, PEKA, Komunikacja w mieście, Plan miasta, Biuletyn Informacji Publicznej są dostępne athoc, bez użycia przycisku Logowanie.

Nie ma już potrzeby zakładania konta użytkownika i weryfikowania danych za pomocą SMS. Stosownie do rozporządzenia reguletora telekomunikacyjnego, czas trwania pojedyńczej sesji jest ograniczony do 1h a przepustowość łącza do 1 Mb/s.

Sieć pokrywa swoim zasięgiem obszar centrum miasta oraz Ostrowa Tumskiego. Punkty dostępu znajdują się także na dworcach autobusowych przy Rondzie Śródka, Rataje oraz pętlach Junikowo, Górczyn i os. Sobieskiego.

Źródło: Urząd Miasta Poznań

Zdjęcie: Photogencia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

hotspoty, Poznań

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie