Przejdź do treści

Przysucha wkracza w erę internetu

Data: 2010-05-11 00:00:00

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w powiecie przysuskim dostęp do internetu będzie miał każdy i w każdym miejscu - pisze Echo Dnia.

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w powiecie przysuskim dostęp do internetu będzie miał każdy i w każdym miejscu - pisze Echo Dnia.

Gazeta podkreśla, że to jeden z najbardziej ambitnych programów, jakie powstały w kraju.  Projekt ten znalazł się na liście przyjętych zadań w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Wartość finansowa zakładająca budowę sieci internetowej w powiecie przysuskim wynosi ponad 19,2 miliona złotych. Z tego ponad 16 milionów 200 tysięcy złotych, to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Nasz wniosek był jednym z najlepiej przygotowanych. Ponadto jego wartość to ponad 19 milionów, był trzecim co do wielkości w Polsce, ale żaden powiat nie miał aż tak dużego zadania – mówi Euch dnia Jarosław Bednarski, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Przysusze.


Projekt przysuski zakłada pokrycie sygnałem internetowym 90 procent powierzchni powiatu. Musi powstać sieć transmitująca sygnał drogą radiową. Drugim składnikiem projektu jest dostarczenie za darmo dla 2000 rodzin komputerów przenośnych. Będą też zorganizowanie dla nich bezpłatne kursy korzystania z komputera i internetu. Trzecią wreszcie grupą zadań będą szkolenia.

Wdrożenie projektu też potrwa jakiś czas. Najpierw zostanie podpisana umowa między starostwem, a Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego. Dopiero wtedy ruszą kolejne procedury. Będzie rozpisany przetarg na przesyłanie sygnału internetowego drogą radiową.

Źródło: Echo Dnia

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, sieci, inwestycje, dofinansowanie, internet, POIG

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie