Przejdź do treści

Ponad 1,3 mln zl na komputery z Internetem dla Celestynowa

Data: 2010-03-16 00:00:00

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka podwarszawska gmina Celestynów otrzymała dotację unijną na zakup zestawów komputerowych z dostępem do sieci, które niebawem trafią do niepełnosprawnych i najuboższych mieszkańców gminy.

Gmina Celestynów otrzyma ponad 1,3 mln  zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Środki przeznaczone zostaną na zakup zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Przez pierwszy etap projektu koszty związane z korzystaniem z Internetu będą w całości pokrywane z otrzymanej dotacji, później częściowo obowiązek ten przejmie urząd gminy.


Zestawy komputerowe trafią do mieszkańców gminy, którzy są zagrożeni wykluczeniem cyfrowym z powodu swojej niepełnosprawności czy też trudnej sytuacji materialnej. Łącznie gmina Celestynów w ramach realizowanego projektu „Internet szansą rozwoju mieszkańców Gminy Celestynów” zakupi 110 komputerów z czego 20 trafi do szkół.
W czerwcu zostaną przedstawione szczegółowe informacje dotyczące wymagań, jakie powinny spełniać osoby ubiegające się o udział w projekcie.

celestynow.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, internet, dofinansowanie, fundusze

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie