Przejdź do treści

Opole usieciowi rynek

Data: 2010-04-23 00:00:00

Na opolskim rynku będzie niebawem bezprzewodowy internet. Władze miasta wydadzą na to 100 tys. zł - informuje Gazeta Wyborcza w Opolu

Na opolskim rynku będzie niebawem bezprzewodowy internet. Władze miasta wydadzą na to 100 tys. zł - informuje Gazeta Wyborcza w Opolu


Projektem uchwały o przeznaczeniu 100 tys. zł. na uruchomienie bezprzewodowego internetu w rynku radni Opola zajmą się w maju. Pomysł jest taki, by bezpłatny dostęp ograniczyć do centurm miasta.

Gazeta przypomina, że  za niewiele więcej, bo 120 tys. zł sieć bezprzewodowego internetu uruchomiono niedawno w Gogolinie. - Należeliśmy do gmin, gdzie dostęp mieszkańców do internetu był najmniejszy - mówi Gazecie Wyborczej Bogusław Leśkiewicz, sekretarz urzędu miasta. W mieście zamontowano więc siedem tzw. hotspotów, w gminie kolejnych dziesięć. - To daje możliwości powszechnego dostępu do internetu wielu mieszkańcom. Oczywiście nie mogą korzystać w pełni z jego możliwości, bo nie mogą np. ściągać dużych plików, no i zablokowaliśmy dostęp do stron dla dorosłych. Mogą jednak za darmo przeglądać strony www, czy korzystać z portali komunikacyjnych. Mają też pełny dostęp do informacji samorządu - zaznacza Leśkiewicz.

Opole nie pójdzie jednak tropem Gogolina. W Opolu  myśli się tylko o hotspocie na rynku i może pl. Wolności. Pierwszy wariant ma kosztować około 100 tys. zł. Czyli niewiele mniej niż 17 hotspotów postawionych w Gogolinie i okolicach.

Żródło: Gazeta Wyborcza Opole

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, infrastruktura, inwestycje, hotspot, sieci, internet

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie