Przejdź do treści

Opole szykuje się do budowy sieci światłowodowej

Data: 2010-09-22 00:00:00

Za kilka miesięcy rusza budowa 21 km sieci światłowodowej w Opolu - informuje „Nowa Trybuna Opolska". Oddanie światłowodu planowane jest w 2013 r.

Za kilka miesięcy rusza budowa 21 km sieci światłowodowej w Opolu - informuje „Nowa Trybuna Opolska". Oddanie światłowodu planowane jest w 2013 r.

Urząd miasta zabiegał 6 lat, aby doprowadzić do realizacji projektu. Jego koszt to 16,5 mln złotych z czego 13,3 mln zł to dofinansowanie  z Regionalnego Programu Operacyjnego.
 
Sieć światłowodowa, tzw. OSTO ma spowodować, że służby miejskie, takie jak policja, służba zdrowia, będą ze sobą sprawniej współdziałały. Ponadto ma ona udoskonalić funkcjonowanie miejskiego monitoringu, a także umożliwić budowę centralnego systemu sterowania sygnalizacją świetlną, która ulepszy i ureguluje ruch w mieście.
W przyszłości będzie także można powiększyć liczbę miejsc z dostępem do darmowego internetu, który w tym roku pojawi się na Rynku. Jarosław Starszak, naczelnik wydziału informatyki w urzędzie miasta, deklaruje, że prace związane z budową sieci zostaną skoordynowane z remontami zaplanowanym przez Zarząd Dróg Miejskich, tak aby zniwelować powstałe utrudnienia.

Urząd miasta chciałby, aby budowa sieci ruszyła jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo, czy uda się załatwić wszystkie formalności i ile potrwa przetarg na wykonawcę. Na pewno jednak w przyszłym roku opolanie zobaczą w mieście wiele rozkopanych chodników.

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

światłowody, inwestycje, dofinansowanie, RPO, Opole, samorząd, sieć

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie