Przejdź do treści

O Rzeczpospolitej Cyfrowej na konferencji

Data: 2016-03-23 23:00:00
O Rzeczpospolitej Cyfrowej na konferencji

Rewolucja cyfrowa cały czas się dokonuje na naszych oczach. Regulator musi widzieć to co nastąpi za 2 - 4 lata, a nie tylko to co jest tu i teraz. Nasze działania powinny stymulować rozwój rynku i zdrowej konkurencji, w której centrum jest konsument - już praktycznie - mobilny obywatel świata – powiedziała Magdalena Gaj Prezes UKE podczas  konferencji "Rzeczpospolita Cyfrowa". 

Podczas konferencji swe wystapienia mieli m.in. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, Jerzy Kwieciński sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz przedstawiciele firm związanych z sektorem nowoczesnych technologii.

Wszyscy prelegenci podkreślali, że kwestia cyfryzacji jest fundamentem rozwoju sprawnego państwa zarówno na poziomie gospodarczym jak i społecznym. Dotyczy to każdego obywatela, na przykład poprzez rozwój ekosystemu poświadczania tożsamości w zakresie dostępności do urzędów czy banków za pośrednictwem np. smartfonów, na co zwracała uwagę minister Streżyńska.

40 procent inwestycji Unii Europejskiej w tym zakresie, w minionej perspektywie finansowej, stało się udziałem Polski. Jednak aby nasz kraj mógł nadal się szybko się rozwijać ta tendencja  i ten kierunek inwestycji musi się utrzymać, podkreślał minister Kwieciński. - Polska jest dziś jednym z liderów w zakresie penetracji usługami mobilnego dostępu do sieci Internet w Europie. W 2015 r. już ponad 94 proc. naszych obywateli korzystało z takich usług. Wynik ten był o ok. 19 pp. wyższy niż średnia europejska. Pod względem penetracji usługami mobilnego Internetu Polska zajmowała w lipcu 2015 r. 5 miejsce w Europie – dodała Prezes Gaj.

Debata, zgodnie z zamiarem organizatorów, miała na celu rozpowszechnienie idei ogólnopolskiego programu „Rzeczpospolita Cyfrowa”, który ma na celu stworzenie platformy do wymiany myśli i doświadczeń wśród decydentów rynku tj. regulatorów, administracji samorządowej, operatorów, podmiotów dostarczających technologię i biorących udział w cyfryzacji i informatyzacji kraju. 

Źródło: UKE 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

konferencja, cyfryzacja, Rzeczpospolita Cyfrowa, Magdalena Gaj

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie