Przejdź do treści

NASK wchodzi w satelity

Data: 2010-06-08 00:00:00

Firma SES ASTRA należąca do korporacji SES (notowanej na giełdach w Paryżu i Luksemburgu: SESG) poinformowała o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z NASK na dostawę satelitarnych usług szerokopasmowych ASTRA2Connect dla klientów biznesowych na rynku polskim.

Firma SES ASTRA należąca do korporacji SES (notowanej na giełdach w Paryżu i Luksemburgu: SESG) poinformowała o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z NASK na dostawę satelitarnych usług szerokopasmowych ASTRA2Connect dla klientów biznesowych na rynku polskim.

NASK jest operatorem sieci transmisji danych i dostawcą usług internetowych, m.in. dla klientów biznesowych. W ramach swojej oferty zapewnia szerokopasmowy dostęp do Internetu, transmisję danych, budowę sieci korporacyjnych, kolokację i hosting, wideokonferencje, jak również usługi w zakresie bezpieczeństwa sieciowego. Wprowadzenie usługi ASTRA2Connect rozszerzy gamę rozwiązań oferowanych obecnym i przyszłym klientom NASK o niedrogą usługę szerokopasmowego dostępu satelitarnego. Klienci będą mogli wybrać optymalne rozwiązanie spośród różnych wariantów usługi, zapewniających prędkości do 4 Mbit/s. ASTRA2Connect jest dostępna na terenie całego kraju, również w odległych lokalizacjach, gdzie dostęp do naziemnych usług szerokopasmowych jest utrudniony lub nie jest możliwy.

ASTRA2Connect jest satelitarną usługą szerokopasmową oferowaną w Europie i korzysta z niej ponad 60 000 odbiorców. ASTRA2Connect to interaktywna usługa dostępu do szerokopasmowego Internetu bez ograniczeń czasowych w stałej zryczałtowanej opłacie. Urządzenia potrzebne do korzystania z usługi u klienta to modem i antena satelitarna, dostarczane z narzędziem wspomagającym instalację. ASTRA2Connect jest dostępna u sprzedawców hurtowych i dostawców usług internetowych działających na rynku gospodarstw domowych, przemysłowym i morskim. Ostatnio zasięg usługi rozszerzono na Afrykę i Bliski Wschód.

- Jesteśmy bardzo dumni z rozpoczęcia współpracy z firmą NASK, która będzie oferować usługę ASTRA2Connect klientom biznesowym w Polsce” – powiedział Norbert Willems, dyrektor generalny spółki ASTRA Broadband Services, spółki zależnej firmy SES ASTRA oferującej usługi szerokopasmowe. - W dzisiejszych czasach szybki dostęp do Internetu jest sprawą kluczową, zwłaszcza dla podmiotów biznesowych. Jesteśmy przekonani, że z naszą technologią i doświadczeniem firmy NASK na polskim rynku biznesowym, oferujemy idealne rozwiązanie, zwłaszcza na obszarach znajdujących się poza zasięgiem naziemnych sieci szerokopasmowych.

- Dotychczas świadczyliśmy usługi bezprzewodowe we wszystkich większych miastach w Polsce. Współpraca z firmą SES ASTRA pozwoli nam teraz rozszerzyć zakres naszych rozwiązań na teren całego kraju. Konkurencyjne warunki współpracy, interesujące propozycje rozwiązań oraz pozytywne wyniki testów jakości przekonują nas, że firma SES ASTRA to najlepszy partner biznesowy w branży komunikacji satelitarnej – powiedział Michał Chrzanowski, Dyrektor firmy NASK.

Źródło: NASK

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, internet, biznes

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie