Przejdź do treści

Nagrody za rozwój rynku szerokopasmowego

Data: 2010-11-26 00:00:00

Laureatami tegorocznych nagród "Szeroki Pas" przyznanych przez redakcję "Computerworld" podczas VII Forum Usług Szerokopasmowych zostali: Gabrielle Gauthey z Alcatel-Lucent, Wirtualna Polska i firma Redefine.

Laureatami tegorocznych nagród "Szeroki Pas" przyznanych przez redakcję "Computerworld" podczas VII Forum Usług Szerokopasmowych zostali: Gabrielle Gauthey z Alcatel-Lucent, Wirtualna Polska i firma Redefine.


W przeszłości konkurs "Szeroki pas" promował i nagradzał te podmioty, które wyznaczały trendy na rynku szerokopasmowym, wprowadzając produkty i usługi o istotnym znaczeniu dla jego rozwoju i konkurencyjności oraz wyłaniał przedsięwzięcia popularyzujące społeczną aktywność - nie tylko w Internecie. W 2009 r.   organizatorzy konkursu zmienili jego formułę. Obecnie"Szeroki pas" to wyróźnienie za wkład w rozwój rynku szerokopasmowego. Nagradzane  są  inicjatywy, które przyspieszają rozwój infrastruktury zgodnie z Europejską Agendą Cyfrową i zmieniają oblicze rynku szerokopasmowego.

W roku 2010 r. redakcja "Computerworld" postanowiła przyznać Nagrody Forum usług szerokopasmowych następującym instytucjom i firmom:

Pani Gabrielle Gauthey, Vice President Global Government & Public Affairs, Alcatel-Lucent za trudną do przecenienia rolę inspiratorki, dobrego ducha i przewodnika na drodze powstania projektu megaustawy w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej
W uzasadnieniu czytamy:
Od lat wskazywało się, że brak jednoznacznych regulacji prawnych utrudnia sprawną budowę infrastruktury łączności elektronicznej. Gabrielle Gauthey stała się właśnie dobrym duchem, inspiratorką i przewodnikiem powstania projektu megaustawy w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Niech ta Nagroda pozwoli jej dalej trzymać prym na linii ognia rozwoju rynku szerokopasmowego.

Wirtualnej Polsce za aplikację WP dla iPad'a.
W uzasadnieniu czytamy:
Aplikacja "WP.PL Info dla iPad'a ułatwia dostęp do portalu wszystkim użytkownikom tabletów. Ujmuje ich swoją intuicyjnością i ergonomią. W ten sposób zapewnia powszechny dostęp do informacji, podstawę rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i pobudza popyt na usługi szerokopasmowe.

Firmie Redefine za innowacyjną usługę - interaktywnej telewizji internetowej Ipla
W uzasadnieniu czytamy:
Interaktywna telewizja internetowa Ipla umożliwia odbiór programów telewizyjnych na żywo na różnych platformach technologicznych. To także bogata biblioteka materiałów VOD. Umożliwia także komentowanie na bieżąco oglądanych filmów i programów dzięki funkcjom czatu i komunikatora. W ten sposób zapewnia powszechny dostęp do informacji, podstawę rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i pobudza popyt na usługi szerokopasmowe.

Źródło: Computerworld

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

wyróżnienia, forum, konferencja

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie