Przejdź do treści

Miejska Sieć w Opolu za 16 mln zł

Data: 2011-10-21 00:00:00

Urząd Miasta w Opolu  Opole rozpoczyna budowę nowoczesnej sieci światłowodowej, która obejmie całe miasto. Projet "Optyczna Sieć Teleinformatyczna Opola" (OSTO) o wartości blisko 16 mln zł dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013 w 85 proc.,czyli sumą ok. 13,3 mln zł. 

 

Urząd Miasta w Opolu  Opole rozpoczyna budowę nowoczesnej sieci światłowodowej, która obejmie całe miasto. Projet "Optyczna Sieć Teleinformatyczna Opola" (OSTO) o wartości blisko 16 mln zł dofinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2007-2013 w 85 proc.,tj.  sumą ok. 13,3 mln zł. 

OSTO ma mieć punkty styku z największą polską siecią światłowodową "Pionier", łączącą sieci akademickie i pięć centrów komputerów dużej mocy, oraz z siecią telekomunikacji kolejowej.W ramach projektu powstanie około 40 km  sieci (20 km sieci światłowodwej pod ziemią i 20 km przyłączy oraz instalacji w budynkach).  Sieć ma połaczyć instytucje podległe miastu, służby bezpieczeństwa, szpitale i szkoły. W sumie siewć połączy połączy blisko  100 instytucji w mieście.

Po wyłonieniu w drodze przetargu firmy mającej podjąć się realizacji projektu, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane, które w większości będą wykonywane wzdłuż pasów drogowych i chodników. 

Montaż światłowodu pod ziemią ma się zakończyć w 2012 roku. Do końca 2013 roku mają powstać przyłącza do konkretnych instytucji i montaż urządzeń pozwalających na korzystanie z sieci.

Źródło: Urząd Miejski w Opolu  

 

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Opole, sieci, infrastruktura, RPO, dofinansowanie, światłowody

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie