Przejdź do treści

Kto w Polsce korzysta z e-learningu?

Data: 2011-02-01 00:00:00

Co czwarty internauta zainteresowany kursami w Internecie, czyli tzw. e-learningiem, pochodzi z Mazowsza, co ósmy z Wielkopolski, a co dziesiąty ze Śląska– wynika z analizy internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. Najrzadziej z tej formy nauki korzystają mieszkańcy województw opolskiego i świętokrzyskiego.   

Co czwarty internauta zainteresowany kursami w Internecie, czyli tzw. e-learningiem, pochodzi z Mazowsza, co ósmy z Wielkopolski, a co dziesiąty ze Śląska – wynika z analizy internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. Najrzadziej z tej formy nauki korzystają mieszkańcy województw opolskiego i świętokrzyskiego.   

– Kursy internetowe są popularne również w małopolskim i na Dolnym Śląsku, skąd pochodzi co dwunasty chętny na naukę w sieci oraz łódzkim i pomorskim skąd pochodzi co dwudziesta taka osoba – mówi Katarzyna Przybylska z internetowej bazy kursów i szkoleń Edustacja.pl. – Są jednak rejony, gdzie e-learning nie jest popularny. Ciekawe jest np., że nasze strony odwiedza więcej Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii niż w województwie opolskim – dodaje. 

Osoby poszukujące kursów w Internecie pochodzą najczęściej z wielkich miast. Głównie z Warszawy i Poznania, a także szeregu miast aglomeracji śląskiej (Sosnowiec, Częstochowa, Gliwice, Chorzów, Rybnik, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy i Bytom). 

Użytkownicy najczęściej poszukują szkoleń językowych (10,5 proc.),z zakresu informatyki (9,2 proc.) i zarządzania (5,8 proc.). 

Na Mazowszu i w Małopolsce poszukiwane są najczęściej kursy dla agentów ubezpieczeniowych. Na Śląsku i w Wielkopolsce królują języki, odpowiednio hiszpański i niemiecki. Na Dolnym Śląsku najpopularniejsze są kursy z technik sprzedaży. 

Źródło: Edustacja.pl

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

e-learning, edukacja

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie