Przejdź do treści

Komórkowcy więcej zainwestują w internet

Data: 2010-08-12 00:00:00

Plus, Orange, Era i Play zwiększą w drugim półroczu inwestycje w mobilny internet, bo przychody w tym segmencie rosną najszybciej - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Plus, Orange, Era i Play zwiększą w drugim półroczu inwestycje w mobilny internet, bo przychody w tym segmencie rosną najszybciej - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Najszybciej rosnącym segmentem rynku komórkowego są dziś  usługi mobilnego internetu. W Polkomtelu korzysta z nich ponad 3 mln klientów – poprzez modem podpięty do laptopa w ramach usługi iPlus i za pomocą telefonów komórkowych, w tym smartonów. Jarosław Bauc, prezes Polkomtela  podkreśla, że w ciągu 2 lat operator zanotował aż trzykrotny wzrost przesyłu danych w tej usłudze, a popyt nakręcają smartfony.

– Są one już dziś większym rynkiem niż modemy podpinane do komputerów – podkreśla Jarosław Bauc. Jeszcze w tym roku operator uruchomi kolejną usługę mobilną opartą na technologii CDMA, czyli iPlus dla wsi.

Konkurenci nie stoją w miejscu i też intensywnie rozwijają mobilne usługi. Między innymi przyspieszając prędkości przesyłu danych: jeszcze w tym roku pierwsze nadajniki z prędkościami do 42 Mb/s uruchomią Era, Play i Orange (Plus już wystartował).

Zmiany na rynku wymuszą na operatorach – jak podkreśla Jarosław Bauc – zmianę profili inwestycyjnego. – Od rozbudowy stacji dostępowych BTS trzeba iść w kierunku infrastruktury do mobilnej transmisji danych – podkreśla prezes Polkomtelu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, bizens, inwestycje, mobilność, rynek, przesył danych

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie