Przejdź do treści

KISS, czyli Katowicki Internetowy Serwis SMS-owy

Data: 2010-09-15 00:00:00

Urząd Miasta w Katowicach uruchomił KISS, czyli Katowicki Internetowy Serwis Sms-owy. Za jego pomocą zainteresowani mogą  na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące stolicy Śląska.

Urząd Miasta w Katowicach uruchomił KISS, czyli Katowicki Internetowy Serwis Sms-owy. Za jego pomocą zainteresowani mogą  na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące stolicy Śląska.

- Intersują cię ciekawe wydarzenia w mieście? Bierzesz czynny udział w życiu społecznym? Czekasz na odbiór dowodu osobistego lub kupiłeś samochód? KISS jest właśnie dla ciebie! - mówił podczas konferencji prasowej Marcin Stańczyk z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta Katowice.
Podkreślał on, że  oprócz informacji masowej, skierowanej do wszystkich, będzie można otrzymać również wiadomość na przykład o możliwości odbioru dowodu osobistego.


Wystarczy wypełnić formularz dostępny w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Młyńskiej 4 lub na stronie www.sms.katowice.eu, a pod wskazany numer telefonu komórkowego będą przychodziły bezpłatne sms-y informujące o interesujących nas wydarzeniach.

Innym, całkiem nowatorskim, wdrożononym we wrześniu, projektem jest oficjalny przewodnik po Katowicach. Ta informatyczno-telefoniczna aplikacja, funkcjonująca na smartphonach jest jedynym tego typu produktem w Polsce. Został przygotowany w dwóch wersjach językowych – po polsku i angielsku. W jego bazie znajduje się kilkadziesiąt miejsc – instytucji publicznych, hoteli, kin, teatrów, muzeów, monumentów i restauracji.

Wystarczy tylko ściągnąć na swoją komórkę mapę o pojemności nie więcej niż 100 kB, by dzięki wbudowanemu w telefon kompasowi, GPS i kamerze odnaleźć ważne dla nas miejsce.
Krótki filmik promujący katowicki przewodnik można zobaczyć na stronie http://vimeo.com/14665099

Wśród nowinek informatycznych znalazła się również zaktualizowana (i wciąż na bieżąco uaktualniana) intereaktywna mapa stolicy Górnego Śląska dostępna na www.katowice.eu Aplikacja, wzbogacona o zdjęcia satelitarne, pomoże w wyszukaniu ulic, adresów, działek, podając równocześnie kilka szczegółów na temat interesującego nas miejsca.
Katowicki samorząd, realizując założenia społeczeństwa informacyjnego, wciąż unowocześnia i usprawnia produkty informatyczne, które skutecznie służą zarówno mieszkańcom, jak i przyjezdnym.

Źródło: Urząd Miasta Katowice

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorząd, zastosowania, serwisy

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie