Przejdź do treści

Hyperion przyspiesza do 100 Mb/s

Data: 2011-01-11 00:00:00

Katowicki Hyperion, operator świadczący usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu między innymi w technologii ethernet proponuje klientom, którzy obecnie korzystają z oferty powyżej 10 Mb/s, możlwość skorzystania z dziesięciokrotnie większej przepływności - do 100 Mb/s.

Katowicki Hyperion, operator świadczący usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu między innymi w technologii ethernet proponuje klientom, którzy obecnie korzystają z oferty powyżej 10 Mb/s, możlwość skorzystania z dziesięciokrotnie większej przepływności - do 100 Mb/s.


Jak wyjaśńia spółka wprowadzona promocja ma na celu zaprezentowanie nowych możliwości technicznych klientom Grupy Hyperion. W ofercie HyperSetka - 100 procent szybkości klient otrzyma łącze o przepustowości 100 Mb/s (download) i 100 Mb/s (upload).

– Dzięki zastosowaniu technologii ethernet, jaką wykorzystuje Grupa Hyperion możliwe jest uzyskiwanie tak dużych symetrycznych prędkości w dostępie do Internetu, zdecydowanie większych niż mogą zaoferować tradycyjni operatorzy telewizji kablowej, czy operatorzy telefonii stacjonarnej. Ponadto dzięki w/w technologii klienci Grupy Hyperion nie muszą korzystać z modemów xDSL (jak to ma miejsce w przypadku operatorów telefonii stacjonarnej) czy też modemów kablowych (jak to ma miejsce w przypadku operatorów telewizji kablowych), co zwiększa niezawodność świadczenia usługi i nie naraża klientów na ponoszenie dodatkowych opłat za energię, którą zużywają modemy zainstalowane w lokalach Abonentów. Dlatego będziemy systematycznie rozwijać naszą ofertę. Mocno inwestujemy w rozbudowę własnej infrastruktury, tak by móc zaoferować takie usługi nowym grupom klientów – mówi Robert Świątek, członek zarządu Hyperion, odpowiedzialny za sprawy techniczne. – Nasze zwiększenie przepustowości sieci jest odpowiedzią na zmiany na rynku dostawców usług internetowych, jak i wszystkich tradycyjnych mediów -dodaje


Na początek z HyperSetki - 100 procent szybkości będą mogli skorzystać Klienci w 24 miastach na terenie całej Polsce, między innymi w: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Płocku, Rzeszowie, Słupsku, Toruniu, Wrocławiu. Dotyczy to około 60 tys. gospodarstw domowych, które podłączone są do szkieletu sieci światłowodowej.
Abonament za usługę HyperSetka - 100 procent szybkości jest taki sam, jak w przypadku usługi HyperNet 20 Mb/s, tj. 106,99 zł brutto miesięcznie. Klienci, którzy skorzystają z nowej oferty mają możliwość wyboru zawarcie umowy na 24 i 36 miesięcy.

Źródło: Hyperion

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

operatorzy, rynek, technologie

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie