Przejdź do treści

Hotspot na Gubałówce

Data: 2013-06-14 05:54:00
Hotspot na Gubałówce

Szczyt Gubałówki w Zakopanem, a być może niebawem i cała stolica Tatr, znajdzie się w zasięgu bezpłatnego internetu. Dostęp do sieci postanowił mieszkańcom i turystom zapewnić jeden z przedsiębiorców - informuje Onet.

Wszystko wskazuje na to, że niebawem w Zakopanem nie będzie już trzeba szukać kawiarni lub sklepu, w którym zainstalowano bezpłatny Internet. Do tej pory była to jedyna możliwość, by skorzystać z sieci. Jeden z przedsiębiorców postanowił wyjść na przeciw zapotrzebowaniu i umożliwił bezpłatny dostęp do sieci - na razie  na szczycie Gubałówki.

– Postanowiliśmy odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i uruchomić pilotażowy program bezpłatnego dostępu do Sieci typu hotspot – mówi  portalowi Maciej Płatek. – Naszym celem jest objęcie jak największej części miasta dostępem do bezpłatnego internetu zarówno dla mieszkańców jak i turystów, jednakże ze względu na spore koszty inwestycji i chęć dostarczania usługi na jak najwyższym poziomie obecnie jest on dostępny tylko na szczycie Gubałówki – dodaje. Sieć jest otwarta, a więc nie  posiada żadnych zabezpieczeń.

Jeszcze w tym roku miasto planuje rozszerzenie działania darmowego hotspotu na obszar bliżej centrum.

Źródło Onet

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

hotspot, Wi-Fi, Małopolska

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

przeczytaj_tresc_ponownie