Przejdź do treści

Francja wchodzi w erę światłowodów

Data: 2010-11-24 00:00:00

Dziś 98 populacji we  Francji ma możliwość dostępu do sieci w technologii DSL. – Obecnie jednak
przechodzimy do następnego etapu budowy infrastruktury szerokopasmowej, czyli do technologii światłowodowej – powiedziała podczas konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego Gabrielle Gauthey z zarządu Alcatel-Lucent, gość specjalny imprezy.

Dziś 98 populacji we  Francji ma możliwość dostępu do sieci w technologii DSL. – Obecnie jednak
przechodzimy do następnego etapu budowy infrastruktury szerokopasmowej, czyli do technologii światłowodowej – powiedziała podczas konferencji Krajowego Forum Szerokopasmowego Gabrielle Gauthey z zarządu Alcatel-Lucent, gość specjalny imprezy.

Podkreśliła ona, że podstawą sukcesu dla rozwoju infrastruktury we Francji były właściwe regulacje prawne.  – Zamysłem wprowadzanych przepisów  było wspieranie konkurencji infrastrukturalnej i zachęcanie do współkorzystania z pasywnej części infrastruktury –stwierdziła Gabrielle Gauthey. 
Ważną rolę spełniły w tym samorządy. Zmiany w prawie pozwoliły im pełnić rolę telekomów hurtowych i wchodzić w partnerstwo z operatorami – Dziś samorządy  walczą  między sobą, by przyciągnąć inwestycje w infrastrukturę szerokopasmową. Dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej to bowiem dziś najważniejszy czynnik lokalizacji dla biznesu - podkreśliła Gabrielle Gauthey. 
Anna Streżynska, prezes UKE zwróciła uwagę, że wiele rozwiązań w Polsce w zakesie regulacji na polu szerokopasmowego internetu  jest wzorowana właśnie na Francji.
Dziś we Francji jest już 4,5 mln domów, gdzie została doprowadzona sieć światłowodowa. – Jesteśmy jednak na początku transformacji sieci we Francji – stwierdziła Gabrielle Gauthey.

Źródło: Własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

konferencja, KFS, DSL, światłowody, prawo

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie