Przejdź do treści

Ełk stawia na Internet

Data: 2010-08-26 00:00:00

Do końca 2012 roku W Ełku wszyscy  będą mieli dostęp do internetu za darmo. Niektórzy za pomocą bezprzewodowej sieci, czyli hotspotom, inni dzięki PIAP-om i infomatom - informuje Gazeta Współczesna.

Do końca 2012 roku W Ełku wszyscy  będą mieli dostęp do internetu za darmo. Niektórzy za pomocą bezprzewodowej sieci, czyli hotspotom, inni dzięki PIAP-om i infomatom - informuje Gazeta Współczesna.

Jeszcze w tym roku wilu ełczan będzie mogło skorzystać z bezpłatnego i bezprzewodowego internetu. Zamontowano już dwie nowe anteny na urzędzie miasta, kolejne pojawią się także na Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3.

– Za pomad 5 milionów złotych w Ełku położymy światłowód o długości ponad 13 kilometrów. Powstanie też 31 hotspotów, a w miejscach ogólnodostępnych zostaną zamontowane infokioski z dostępem do internetu – mówi gazecie Marcin Radziłowicz, sekretarz miasta.

Do końca przyszłego roku w mieście powstanie ponad 60 kolejnych miejsc, w których za darmo będziemy mogli posurfować w sieci.

Urząd marszałkowski planuje w Ełku utworzenie czterech PIAP-ów. – W każdym z PIAP-ów będzie osiem stanowisk komputerowych i dodatkowy sprzęt, np. drukarki czy skanery – wyjaśnia Radziłowicz.Będą one w ratuszu, bibliotekach miejskiej i pedagogicznej, a także w szpitalu Pro-Medica.

Zamontowanych zostanie także 57 infomatów, czyli budek z dostępem do internetu. Pojawią się przede wszystkim w szkołach, a także m.in. w Centrum Edukacji Ekologicznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej czy przychodni przy ulicy Konopnickiej.

W ramach projektu urzędu marszałkowskiego powstaną też dwa telecentra do wideokonferencji – w ratuszu i starostwie.

Dziś W Ełku z bezpłatnego dostępu do sieci można korzystać głównie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jest tam 17 stanowisk, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, a także internet bezprzewodowy.

Źródło: Gazeta Współczesna

Powiązania

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

samorządy, sieci, światłowody, hotspot, inwestycje

Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie